Sáblíková drtí soupeřky dál. Vyhrála Světový pohár

12. 3. 2010 18:04
Rychlobruslařka triumfovala na 3 km v Heerenveenu
Martina Sáblíková s trofejí pro vítězku Světového poháru
Martina Sáblíková s trofejí pro vítězku Světového poháru | Foto: Sport

Heerenveen - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala počtvrté za sebou celkovou vítězkou Světového poháru na dlouhých tratích.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru, která ještě před pár dny váhala, zda nemá vypustit konec sezóny, korunovala svůj letošní ročník triumfem v závěrečném závodu na 3000 metrů v nizozemském Heerenveenu.

Sáblíková tak dosáhla dalšího výrazného úspěchu v zemi, kde je rychlobruslení národním sportem.

Čtěte více:

Únava a vyčerpání, Tyto faktory měly být pátečním závodem jedním z velkých soupeřů Sáblíkové. Tou další pak byla Němka Beckertová, která na ni ztracela jen třicet bodů a mohla ji za určitých okolností z prvního místa sesadit.

Trojnásobná olympijská medailistka sice do Nizozemska odcestovala, ale dlouho se netajila tím, že se o svém startu rozhodne až těsně před samotnou jízdou. Nakonec nemusela litovat.

Martina Sáblíková vyhrála znovu Světový pohár
Martina Sáblíková vyhrála znovu Světový pohár | Foto: Sport

Dvaadvacetiletá rychlobruslařka totiž  v přímém souboji o vítězství Němku Stephanii Beckertovou porazila, a její čas o hodnotě 4:06,25 ji pak zajistil i první místo v samotném závodě. Druhá pak skončila další Němka Anschützová-Thomsová.

Mladá česká reprezentantka tak má na svém kontě po závěrečném závodě 610 bodů a prodloužila svou nadvládu ve Světovém poháru. Tam už vítězí od sezony 2006/07.

3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:06,25, 2. Anschützová-Thomsová 4:06,54, 3. Beckertová (obě Něm.) 4:07,57.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Sáblíková 610, 2. Beckertová 535, 3. Anschützová-Thomsová 435.