reklama

Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář

Kalendář SI 2021 Kalendář SI 2021 Foto: Sport Invest
Ani pandemie covid-19 nepřerušila tradici výroby speciálních kalendářů společnosti Sport Invest, na kterých se každoročně scházejí velká jména českého sportu jako Ester Ledecká, Martina Sáblíková nebo Petr Čech. Počtvrté v řadě je jeho autorem fotograf Tomáš Třeštík, jenž pro rok 2021 zvolil černobílé portréty.

"Snažím se, aby se od sebe jednotlivé kalendáře odlišovaly. Pro rok 2020 jsme udělali výrazný, barevně opulentní kalendář, který byl hodně expresivní. Takže jsme se rozhodli ubrat barvy a soustředit se více na výraz a práci se sportovci jako modely než na efekt," popisuje Třeštík. "Snažil jsem se o čisté, intimní portréty, ne ve smyslu nahoty, ale dialogu mezi mnou a tím, koho fotím."

Ledecká plánuje jet MS na lyžích i snowboardu. Kvůli koronaviru občas hysterčí Ledecká plánuje jet MS na lyžích i snowboardu. Kvůli koronaviru občas hysterčí Čtěte zde

Na focení používal širokoúhlý objektiv, což často vede k deformaci těla, kdy je například natažená ruka větší než ve skutečnosti. "Byl to záměr, abych byl s focenými v blízkém kontaktu, což pak vyvolá i jejich jiné reakce. Jelikož jsem některé ze sportovců na kalendář fotil už počtvrté, známe se a víc mi důvěřují. Pak je možné s nimi pracovat v tomto stylu, protože vědí, že je nebudu zdržovat, že se fotí v klidném a příjemném prostředí, že je nebudu prudit. Focení jak pak takové upřímnější. Ne s každým se podaří podobný druh intimity navázat, tady se to, myslím, povedlo," pokračuje Třeštík.

Při tvorbě mu pomáhali asistent Dan Čáha a stylistka Kateřina Boříková. "V tomhle složení jsme dělali už třetí kalendář a přispívá to k tomu, že nám všechno klapalo. Jsme sehraný tým, myslím, že jsme nikoho nezdržovali a focení šlo velmi hladce," pochvaluje si Třeštík.

Výsledek oceňuje i Petr Hercík, výkonný ředitel agentury Sport Invest Marketing. "Tomáš dokáže přijít každý rok s jiným konceptem a stylem, mění se kulisy, atmosféra. Pokaždé udělá kalendář, který je v českých podmínkách neokoukaný a zachycuje sportovce v jiných pozicích, než jsou standardně focení."

Jedná se o čtvrtý kalendář v řadě z dílny Tomáše Třeštíka pro Sport Invest. V roce 2018 zachytil sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept "Hvězdy a sportovci", kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy, a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné. V roce 2020 rozzářil stěny domů a kanceláří koncept, v němž Třeštík sportovní hvězdy zasadil do atraktivních barevných kompozic a iluzorního světa.

Stejně jako v předešlých letech není kalendář určený ke komerčnímu prodeji. Do tisku šlo 1440 kusů, což mu dodává na unikátnosti.

Čech nebo Ledecká ve víru barev. Unikátní kalendář představí hvězdy v iluzorním světě Čech nebo Ledecká ve víru barev. Unikátní kalendář představí hvězdy v iluzorním světě Prohlédněte zde
reklama