Sáblíková skončila druhá na Tour de Feminin

13. 7. 2014 15:24
Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková skončila celkově druhá na etapovém závodu cyklistek Tour de Feminin.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: CPA - Eduard Erben

Krásná Lípa - Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková skončila celkově druhá na etapovém závodu cyklistek Tour de Feminin. S převahou vyhrála soutěž vrchařek a získala modrý trikot.

V konečném pořadí po pěti etapách ztratila Sáblíková 50 sekund na Američanku Briannu Walleovou, která se do čela probojovala díky dnešnímu závěrečnému triumfu. Do cíle v Krásné Lípě přijela v čele skupinka čtyř závodnic, Sáblíková ji uzavírala a polepšila si celkově ze třetí příčky na druhou.

Také dnes mistryně republiky v hromadném závodu i v časovce kralovala na Tour de Feminin vrchařským prémiím. Z pěti vyhrála čtyři a v souboji o modrý trikot nasbírala celkem 57 bodů. Druhá Norka Ingrid Lorviková měla o 30 bodů méně.