11. 2. 2012 16:30
Na vítězku Ireen Wüstovou ztratila více než dvě sekundy
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Reuters

Hamar - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v závodě na 1500 metrů ve Světovém poháru v Hamaru sedmé místo.

Vyhrála Ireen Wüstová z Nizozemska, za kterou česká reprezentantka zaostala o více než dvě sekundy.

Dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru Sáblíková, která byla na hrách na patnáctistovce třetí, tak stále čeká na své premiérové medailové umístění na této trati v této sezoně. Maximem svěřenkyně trenéra Petra Nováka je zatím čtvrté místo z Astany.

Rychlobruslařka Erbanová zajela na MS český rekord

Čtyřiadvacetiletá Sáblíková se v Norsku představila ve třetí jízdě od konce a zajela čas 1:59,18. O 1,5 sekundy prohrála nakonec s třetí Nizozemkou Marrit Leenstraovou a už po dojezdu bylo jasné, že se na stupně vítězů neprosadí. Nakonec získala do SP 40 bodů a v průběžném pořadí se posunula na čtvrté místo.

Sáblíkové týmová kolegyně Karolína Erbanová obsadila v divizi B čtvrté místo a na konto si připsala jedenáct bodů, což je její maximum v této sezoně. Čtyřnásobná juniorská mistryně světa z loňského roku ale zajela horší čas než v listopadu v Čeljabinsku, kde v béčku také bodovala.

Světový pohár pokračuje v Hamaru i v neděli, kdy bude Sáblíková hájit v závodě na 3000 metrů svou dosavadní neporazitelnost na dlouhých tratích.

Světový pohár v rychlobruslení v Hamaru (Norsko):

Ženy:

1500 m: 1. Wüstová (Niz.) 1:56,99, 2. Nesbittová (Kan.) 1:57,03, 3. Leenstraová (Niz.) 1:57,59, ...7. Sáblíková 1:59,18, divize B: 4. Erbanová (obě ČR) 2:02,20.

Průběžné pořadí SP: 1. Nesbittová 360, 2. Wüstová 350, 3. Leenstraová 201, 4. Sáblíková 171, ...32. Erbanová 15.