Šachista Jansa skončil na MS seniorů třetí a nechal za sebou řadu mladších soupeřů

19. 11. 2017 16:03
Český šachový velmistr Vlastimil Jansa obsadil týden před 75. narozeninami třetí místo na MS seniorů nad 65 let. V italském Acqui Terme porazil jako sedmý nasazený řadu mladších soupeřů a vybojoval bronzovou medaili.
Šachista Vlastimil Jansa skončil v Itálii na MS seniorů třetí.
Šachista Vlastimil Jansa skončil v Itálii na MS seniorů třetí. | Foto: WSCC 2016

Praha - Šachista Vlastimil Jansa obsadil na MS seniorů 2017 v italském Acqui Terme třetí místo. V soutěži hráčů nad 65 let si týden před 75. narozeninami poradil s řadou mladších soupeřů, průběžně dokonce vedl, ale v klíčové hře podlehl pozdějšímu vítězi Jevgeniji Svěšnikovovi z Ruska.

Po devět kol z jedenácti si Jansa udržoval neporazitelnost, o kterou přišel až ve zmiňovaném duelu se Svěšnikovem. V posledním kole remizoval a díky pomocnému hodnocení v osmibodové skupině se mohl radovat z bronzu. Vloni se MS seniorů konalo v Mariánských Lázních a Jansa skončil druhý.

Vítěz Svěšnikov je o osm let mladší než Jansa, druhý Francouz Anatolij Weisser o sedm. V první desítce byl český velmistr vůbec druhým nejstarším hráčem po Rusovi Jevgeniji Vasjukovovi, jenž skončil v úctyhodných 84 letech desátý. Jansa tak přidal další úspěch do své sbírky, která čítá mimo jiné stříbrnou medaili ze šachové olympiády družstev v roce 1982.