reklama

Sacramento vyměnilo hvězdu Cousinse do New Orleans

DeMarcus Cousins DeMarcus Cousins autor: Reuters
V NBA došlo k jednomu z nejzajímavějších trejdů sezony. DeMarcus Cousins a Omri Casspi mění Saceamento za New Orleans výměnou za Buddyho Hielda, Tyrekeho Evanse, Langstona Gallowaye a dva výběry draftu.

New Orleans - Basketbalová NBA prožila jednu z největších výměn sezony. Sacramento Kings se rozhodlo pustit svou hlavní hvězdu DeMarcuse Cousinse a Omriho Casspiho do New Orleans Pelicans výměnou za Buddyho Hielda, Tyrekeho Evanse, Langstona Gallowaye a dva výběry v draftu.

Davis na domácí palubovce překonal rekord Utkání hvězd NBA. Východu nasázel 52 bodů Davis na domácí palubovce překonal rekord Utkání hvězd NBA. Východu nasázel 52 bodů Čtěte zde

New Orleans tak získalo hráče, který je považován za možná nejlepšího klasického pivota v NBA. Společně s dosavadní hvězdou týmu Anthonym Davisem, který dal o víkendu rekordních 52 bodů při Utkání hvězd, tak mají Pelikáni zřejmě nejlepší podkošovou dvojici v soutěži.

Šestadvacetiletý Cousins patří mezi nejvýraznější postavy současné NBA. V této sezoně v průměru sbírá 27,8 bodu na utkání, což z něj dělá sedmého nejlepšího střelce. K tomu má 10,7 doskoku a 4,9 asistence. Byl jasným tahounem Sacramenta, které na devátém místě Západní konference bojuje o účast v play off. Přesto se klub rozhodl se svojí hvězdou neprodloužit kontrakt a jeho výměnou začít budovat nový tým. Možná i kvůli problémové Cousinsově povaze.

"Nastal čas na změnu a rozhodl jsem, že toto je nejlepší směr pro náš klub," řekl generální manažer Sacramenta Vlade Divac. "Výhry začínají u kultury a charakteru. Příští draft bude jeden z nejsilnějších za poslední dobu a tento obchod nám zaručuje možnost získat talenty, kteří nás mohou v budoucnu posunout dále," věří bývalý elitní pivot NBA.

Sacramento kromě voleb při draftu získalo také Evanse, kterého do NBA přivedlo v roce 2009. Později ho vyměnilo do New Orleans a po čtyřech letech se vrací. V dresu Kings v minulosti dával 17,5 bodu na utkání. Hield zase patří k nejlepším nováčkům této sezony s průměrem 8,6 bodu.

reklama