Šafářová a Berdych postoupili v Madridu do třetího kola

8. 5. 2012 20:15
Štěpánek si poradil s Bernardem Tomicem
Maria Šarapovová se raduje z vítězství nad Klárou Zakopalovou, ve 3. kole ji čeká Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Madrid - 117. tenistka žebříčku WTA Andrea Hlaváčková v úterý na turnaji kategorie masters v Madridu řádně potrápila světovou jedničku Viktorii Azarenkovou.

Běloruské tenistce totiž podlehla 3:6 a 6:7, přičemž ve druhé sadě si dokonce vypracovala setbol.

Loňská finalistka madridského turnaje měla s především deblovou specialistkou Hlaváčkovou značné problémy už v prvním setu, kdy za stavu 5:3 odvracela hned čtyři brejkboly své soupeřky.

Ve druhém setu za identické situace česká fedcupová reprezentantka ale svoji šanci dokázala proměnit a za stavu 6:5 dokonce měla při podání soupeřky setbol. Azarenková ovšem zachovala chladnou hlavu a následný tiebreak byl jednoznačnou záležitostí.

Modrá antuka Češkám svědčí. Cetkovská je v osmifinále
Kvitová klesla na číslo 4. A čeká ji obhajoba v Madridu

S další elitní tenistkou Marii Šarapovovou v úterý prohrála Klára Zakopalová, jež s ruskou tenistkou, kterou porazila před devíti lety na Australian Open, prohrála 4:6 a 3:6.

Především v první sadě ovšem s často chybující Šarapovovou hrála poměrně vyrovnanou partii, o možnou senzaci ji ale připravilo mizerné první podání.

Rozdíl dvaačtyřiceti míst v žebříčku WTA se tak nakonec projevil a do osmifinále postoupila Ruska, kterou v další fázi trunaje čeká Lucie Šafářová, která zvládla v Madridu i druhý zápas, Španělku Carlu Suárezovou porazila 6:3 a 6:4.

Štěpánek přehrál Tomice

Postup do druhého kola si zajistil v mužské části turnaje Radek Štěpánek, jenž si poradil s Australnem Bernardem Tomicem po stech 6:4 a 7:5.

O osmifinále si zahraje s nasazenou čtyřkou Davidem Ferrerem.

Do osmifinále už postoupil Tomáš Berdych, který vyhrál nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem v poměru 6:4 a 6:3.

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:
Šafářová - Suárezová (Šp.) 6:3, 6:4, Šarapovová (2-Rus.) - Zakopalová 6:4, 6:3, Azarenková (1-Běl.) - Hlaváčková 6:3, 7:6 (7:2).