reklama

Šafářové nevyšel návrat po zranění, podlehla 162. hráčce světa

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: Reuters
Lucie Šafářová nezvládla návrat na kurty po dlouhém zranění. Ve druhém kole turnaje v Dauhá podlehla Cagle Büyükakcayové 0:2 na sety.

Praha - Česká tenisová dvojka Lucie Šafářová nezvládla návrat po dlouhém zranění. Ve druhém kole turnaje v Dauhá prohrála s Caglou Büyükakcayovou po setech 6:7 a 5:7. Turecká hráčka, které ve světovém žebříčku patří až 162. místo, v předchozím kole vyzrála i na Lucii Hradeckou.

Zápas jsme sledovali v podrobné online reportáži ZDE.

Rodačka z Brna nastoupila k utkání po čtyřměsíční pauze a zpočátku s tureckou hráčkou držela krok. Dobře servírovala a v mezihře byla lepší než soupeřka. Nedařilo se jí především na returnu, takže první sadu musel rozhodnout až tiebreak. 

V něm měla Šafářová setbol, ale nedokázala ho využít, zatímco její soupeřka hned ten další ano. V druhé sadě už začala Büyükakcayová českou tenistku přehrávat, především kvůli nevynuceným chybám sedmé nasazené hráčky.

Brzy se tak dostala do vedení 3:1 a nakonec i 5:2, když sebrala Šafářové další servis. Jenže ta pak utkání ještě zdramatizovala, když dokázala srovnat na 5:5. Po další sérii nevynucených chyb a dvojchyb, kterých vyrobila za zápas celkem sedm, ale Češka další podání odevzdala a prohrála 5:7.

Turecká tenistka, která se dostala do turnaje díky divoké kartě, tak po Lucii Hradecké vyřadila další českou hráčku.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,818.000 dolarů): Dvouhra - 2. kolo:

Dvouhra - 2. kolo:

Büyükakcayová (Tur.) - Šafářová (7-ČR) 7:6 (8:6), 7:5, Vesninová (Rus.) - Halepová (2-Rum.) 6:7 (1:7), 6:4, 6:1, Muguruzaová (4-Šp.) - Hibinová (Jap.) 6:2, 6:0, Wozniacká (13-Dán.) - Gavrilovová (Austr.) 6:3, 6:3.

reklama