Šafářová s Pavláskem přišli o finále Hopman Cupu

Aktualizováno 8. 1. 2015 15:16
Čeští tenisté srdnatě bojovali s Američany o finále Hopman Cupu, nakonec si ale o zlatá vejce nezahrají
Lucie Šafářová v zápase se Serenou Williamsovou
Lucie Šafářová v zápase se Serenou Williamsovou | Foto: Reuters

Perth - Čeští tenisté si finále Hopmanova poháru nezahrají. V dnešním utkání prohráli s USA 0:3 a ve skupině A skončili třetí. V Perthu nejdříve Lucie Šafářová prohrála vyrovnanou bitvu se světovou jedničkou Serenou Williamsovou 3:6, 7:6, 6:7, následně Adam Pavlásek nestačil na Johna Isnera 6:7 a 4:6. Závěrečnou čtyřhru museli Šafářová s Pavláskem vyhrát, ale Williamsové s Isnerem podlehli dvakrát 3:6 a o titul si zahrají Američané.

Šafářová: Zápas jsem si přes prohru užila

Šafářová měla blízko k první výhře nad Serenou Williamsovou, ale nakonec osmnáctinásobné grandslamové vítězce podlehla i podeváté v kariéře. "Byl to jeden z nejdelších a z nejtěsnějších zápasů, který jsem proti Sereně odehrála, ale bohužel to na výhru opět těsně nestačilo. Zápas jsem si určitě užila, večerní atmosféra byla parádní," citovaly Šafářovou servery iDnes.cz a sport.cz.

Obě hráčky nabídly nejlepší zápas turnaje. Tvrdé výměny zvedaly fanoušky ze sedadel, obě tenistky dobře podávaly a trefovaly vítězné míče. Po ztracené první sadě Šafářová vládla té druhé, vedla už 5:2, ale o hru později nevyužila setbol a o prodloužení zápasu rozhodla až v tie-breaku, který získala jasně 7:1.

V rozhodující třetí sadě si obě hráčky držely podání. První brejk se povedl Šafářové v jedenáctém gamu a za stavu 6:5 podávala na vítězství. Williamsová ale přidala na razanci, nepustila soupeřku k mečbolu a vynutila si tie-break. V něm dokázala Šafářová odvrátit po skvělé výměně, v které maximálně riskovala, první mečbol, ale při druhém poslala míč do autu, což potvrdilo i "jestřábí oko".

"Servírovala jsem na vítězství za stavu 6:5 ve třetím setu, ale tam Serena zrovna zahrála strašně dobře ty dlouhé returny a vůbec mi nedala šanci z toho nic moc vymyslet, takže bohužel prohra o jeden míč v tie-breaku," řekla.

"Lucie hrála fantasticky," ocenila Williamsová v rozhovoru na dvorci světovou šestnáctku Šafářovou po bitvě, která trvala přes dvě a půl hodiny. "Já se nikdy nevzdávám, mám za ty roky kupu zkušeností a bojuju až do konce," dodala Američanka.

Pavlásek na servis Isnera recept nenašel

Dvacetiletý Pavlásek, až 239. hráč světa, který v minulém utkání porazil devatenáctého hráče žebříčku ATP Fabia Fogniniho, se o další překvapení nepostaral. Na drtivý servis Isnera (18. v pořadí ATP) nenašel odpověď. Hrál sice vyrovnaně, ale o první sadu přišel v tie-breaku a druhou po jediné ztrátě servisu ve třetí hře.

Ve smíšené čtyřhře se oba páry dobře bavily. Šafářová rozesmála publikum, když si před příjmem Isnerova servisu stoupla na stoličku podavače míčů. Češi v každém setu na začátku ztratili podání a už nedokázali stav zvrátit.

V prvním utkání dne Kanaďané porazili Itálii 2:1, ale prohraná smíšená čtyřhra je připravila o šanci na finále. Eugenie Bouchardová a Vasek Pospisil si připsali bezproblémové dvousetové výhry, ale závěrečný mix zvládl lépe pár Flavia Pennettaová, Fognini.