reklama

Šafářová si v Miami zahraje finále čtyřhry. Djokovič zná soupeře pro finále

Lucie Šafářová s parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou na loňském French Open. Lucie Šafářová s parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou na loňském French Open. autor: Reuters
Česká tenistka Lucie Šafářová si na turnaji v Miami zahraje finále čtyřhry. Šafářová společně s Bethanií Mattekovou-Sandsovou ze Spojených států amerických zvládla semifinále proti Číňankám Sü I-Fan, Čeng Saj-saj hladce 6:2 a 6:1. Také v mužské části turnaje už vykrystalizovalo finálové obsazení. Novak Djokovič vyzve Japonce Keie Nišikoriho.

Miami - Lucie Šafářová si na tenisovém turnaji v Miami zahraje finále čtyřhry. S Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou v pátečním semifinále porazily čínský pár Sü I-Fan, Čeng Saj-saj hladce 6:2, 6:1. Finálovými soupeřkami třetí nasazené dvojice budou turnajové čtyřky Timea Babosová z Maďarska a Jaroslava Švedovová z Kazachstánu.

Djokovič už zná soupeře pro finále

Ve finále dvouhry nastoupí světová jednička Novak Djokovič proti Keiovi Nišikorimu. Japonský tenista v semifinále vyřadil Australana Nicka Kyrgiose 6:3, 7:5.

O titul bude šestý nasazený Nišikori hrát v Miami poprvé, zatímco Djokovič už na Floridě triumfoval pětkrát a ve finálovém zápase bude usilovat o rekordní 28. titul z turnajů Masters.

Nišikoriho cesta za postupem se zkomplikovala v úvodu druhé sady, kdy přišel o výhodu brejku. Nakonec rozhodl až ve 12. hře. "Ve druhém setu to bylo těsnější, ale v závěru jsem dokázal hrát dobře, agresivně," prohlásil Japonec. Kyrgiose porazil i ve druhém vzájemném utkání, zato proti Djokovičovi se bude snažit ukončit sérii pěti nezdarů.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Muži (dotace 7,037.595 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Nišikori (6-Jap.) - Kyrgios (24-Austr.) 6:3, 7:5.

Ženy (dotace 6,844.139 dolarů):

Čtyřhra - semifinále:

Matteková-Sandsová, Šafářová (3-USA/ČR) - Sü I-Fan, Čeng Saj-saj (8-Čína) 6:2, 6:1.

reklama