reklama

Šafářová před finále Fed Cupu: Chci získat minimálně bod

Bez Kvitové, ale s úsměvem. Češky začaly přípravu na Němky Prohlédněte si fotky z úvodního tréninku českého fedcpového týmu před finále s Německem. Foto: Zlata Vostrá
Ve fedcupovém týmu ČR pro finále s Německem nechybí ani hrdinka finálové bitvy z roku 2012 Lucie Šafářová.

Praha - Po dvou letech si hrdinka tehdejšího finále Fed Cupu se Srbskem Lucie Šafářová zatrénovala v pražské O2 areně, kde čeká o víkendu české tenistky opět finále, tentokrát proti týmu Německa.

Sedmadvacetiletá česká dvojka tehdy vyhrála obě své dvouhry a nyní doufá, že minimálně jedním bodem přispěje po triumfech v letech 2011 a 2012 k dalšímu vítězství. 

"Jsou to krásné pocity a emoce se sem vrátit. Těším se zase na finále moc. Před dvěma lety jsem si sice nasadila laťku hodně vysoko, ale doufám, že se s tím vyrovnám. Půjdu si to před těmi lidmi zase užít a snažit se získat minimálně bod," řekla Šafářová novinářům po svém prvním tréninku v místě dějiště finále.

Lucko, pamatujete si ještě, co se před dvěma lety dělo po vítězném míčku proti Jeleně Jankovičové?
Vím, že jsem to zabila forhendem cross, pak si lehla na zem a podívala se, jak se raduje táta. Celý tým se pak ke mně seběhl, ale dál už si toho moc nepamatuju. 

Zažila jste tehdy vůbec nejlepší atmosféru na tenise?
Je to podobné jako ve Wimbledonu, kde byla v semifinále proti Péťe ta atmosféra taky úžasná. Ale když vám stojí za zády publikum, které fandí jen vám, je to asi ta nejkrásnější atmosféra. Je to sice velká zodpovědnost a někdo vás to svazuje, ale i minule jsem tu nervozitu rychle setřásla, a pak když cítíte tu podporu, tak vám to jde úplně samo.  

Jak moc se změnil kurt oproti tehdejšímu finále?
Kurt je dobrý, středně rychlý, je ideální pro levácké rotace, což jsme chtěli. Je dost podobný jako ten v Ostravě. Jen plachty kolem kurtu mají jinou barvu než před dvěma lety. 

Minulý týden jste pod vedením vašeho kouče Roba Steckleyho trénovali v Prostějově. Nasimuloval vám trénink proti německým hráčkám?
Rob za mnou normálně do Česka nejezdí. Domluvili jsme se ale, že mě těch pár dní, kdy jsem byla doma, pomůže. Bavili jsme se spolu, jak na Němky trénovat, ale Rob mi nikoho neimitoval. Důležitý je na tomhle povrchu hlavně servis a první dva údery a na to se ten povrch hlavně soustředil.

Takže jste se na žádnou z pěti německých tenistek speciálně nepřipravovala?
Nevíme, kdo bude hrát, jisté podle mě je jen to, že nastoupí Angelique Kerberová. Nehraje až tak agresivně, ale je hodně šikovná. Hraje typickou leváckou hru s velkými úhly. Ony zkušenosti z těch velkých zápasů mají, na druhou stranu ale finále ještě nehrály, takže to pro ně nebude úplně jednoduché to psychicky zvládnout. 

Týden před tím jste byla na dovolené na horách v Rakousku. Dokázala jste si alespoň trochu po turnajích odpočinout?
Dovolená byla sice krátká, čtyři pět dnů, moc jsem to ale potřebovala, protože toho bylo letos hodně a sezona byla náročná. Byla jsem tam s Bárou (Záhlavovou-Strýcovou) a ještě s dalšími dvěma holkami. 

Jste známá tím, že na domácí zápasy Fed Cupu potřebujete pro svou rodinu a přátele hodně vstupenek. Jak jste uspěla nyní?
Lístků bych potřebovala mnohem víc, než jsem jich dostala. Skončila jsem ale na nějakých třiceti, takže to zase není až tak hrozné. 

reklama