Sagan málem srazil pejskařku. Dbejte na bezpečnost, vyzval majitele čtyřnohých mazlíčků

14. 3. 2017 17:08
Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico vyvrcholil v úterý svojí sedmou etapou. Vítězství uhájil Kolumbijec Quintana, kuriózní situaci řešil slovenský jezdec Peter Sagan, který se musel vyhýbat pejskařce.
Peter Sagan
Peter Sagan | Foto: Reuters

San Benedetto del Tronto - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana udržel náskok v závěrečné časovce a vyhrál 52. ročník Tirrena-Adriatica. Celkový triumf v italském závodu WorldTour zopakoval po dvou letech. Závěrečný etapový vavřín vybojoval Australan Rohan Dennis, další hvězdu Slováka Petera Sagana přibrzdila v časovce žena se psem na přechodu.

Dvojnásobný mistr světa Sagan, který na letošním Tirrenu vyhrál dvě etapy, se vyhnul se štěstím srážce s pejskařkou. Způsob našel i ve vysoké rychlosti: využil rozdělený obrubník a nečekanou překážku objel zleva po chodníku. Časová ztráta mu však sebrala naději na solidní výsledek.

"Byla to legrace. Naštěstí byla možnost se vyhnout, ale nemohl jsem brzdit, protože jsem byl v nástavcích a viděl jsem ji pozdě," řekl Sagan v rozhovoru pro Eurosport.

V tu chvíli se už usmíval. Na trati mu ale zatrnulo a za ženou se ještě nevěřícně ohlédl. Krátce po dojezdu do cíle pak napsal na twitter: "Mám rád psy, ale respektujte prosím bezpečnost jezdců!"

Kolumbijský vrchař Quintana ze stáje Movistar si rozhodující náskok vybudoval v sobotní nejtěžší etapě na Monte Terminillo. Do dnešního finiše vstupoval s vedením o 50 sekund a nakonec vyhrál o 25 sekund před vítězem časovky Dennisem. Ten zvládl desetikilometrovou trať za 11:18 minuty průměrnou rychlostí 53 km/h.

Ze dvou českých cyklistů dokončil Tirreno jen Zdeněk Štybar, neboť Roman Kreuziger odstoupil před pondělní etapou kvůli nemoci.

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 7. etapa (časovka na 10,1 km):

1. Dennis (Austr./BMC) 11:18, 2. Van Emden (Niz./LottoNL), 3. Hepburn (Austr./Orica) oba -3, 4. Cummings (Brit./Dimension Data) -8, 5. Roglič (Slovin./LottoNL) -11, 6. Bodnar (Pol./Bora) -15, …57. Štybar (ČR/Quick-Step) -47.

Konečné pořadí:

1. Quintana (Kol./Movistar) 25:56:27, 2. Dennis -25, 3. Pinot (Fr./FDJ) -36, 4. Roglič -45, 5. Thomas (Brit./Sky) -58, 6. Dumoulin (Niz./Sunweb) -1:01, …48. Štybar -22:28.