reklama

Samková byla na "lovu" svých nástupců v Dolní Moravě

Eva Samková na Dolní Moravě Eva Samková na Dolní Moravě autor: Archiv Evy Samkové
Olympijská vítězka ve snowboardcrossu využila volno ve svém nabitém programu k tomu, aby se podívala na závody svých možných budoucích následovníků v Dolní Moravě

Dolní Morava - Nejen tréninkem a závody je živa olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková. O víkendu si spolu se svým (a zároveň i reprezentačním) koučem Jakubem Flejšarem aktivně účastnila závodu tuzemských nadějí v rámci seriálu FIS i souběžně konaného kempu těch úplně nejmenších adeptů.

Junioři se proháněli po profesionální trati, kterou připravil realizační tým vítězky ze Soči. To, že se Samková objeví v zimním středisku na úpatí Králického Sněžníku, přilákalo rekordní počet závodníků.

Startovní čísla si vyzvedlo 140 závodníků. Což je proti situaci jen pár let staré raketový nárůst. Ještě před olympiádou v Soči se na závodě prezentovala jen třicítka závodníků

O víkendu se jezdilo pod přímým dohledem kouče Flejšara, který nešetřil radami a dost možná už vyhlížel nové snowboardcrossové talenty.

České naděje se přitom musely popasovat se silnou zahraniční konkurencí. Na závod dorazili reprezentanti Německa, Polsko, Maďarska, Rumunska či dalekého Kyrgyzstánu.

Samotná Samková si nejvíc zábavy užila s těmi nejmenší adepty snowboardcrosssu. "Bohužel jsem tam mohla být jen jeden den a protože jsem po nemoci, tak jsem s dětmi jezdila pouze dopoledne. Byla jsem z toho nadšena a doufám, že podobných kempů bude víc," uvedl úspěšná česká závodnice.

reklama