Samková opět v nejlepší desítce, v Arose skončila osmá

9. 3. 2013 15:14
Eva Samková skončila na SP ve Švýcarsku osmá a počtvrté za sebou se dostala do elitní desítky. V Arose vyhrála Dominique Maltaisová, která tak zvýraznila vedení v průběžném pořadí.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Archiv Evy Samkové

Arosa - Snowboardcrossařka Eva Samková skončila na Světovém poháru ve Švýcarsku osmá a počtvrté za sebou se dostala do elitní desítky. V Arose vyhrála Kanaďanka Dominique Maltaisová, která tak zvýraznila vedení v průběžném pořadí.

V semifinále dojela Samková poslední, v šestičlenném malém finále pak obsadila druhé místo. Devatenáctiletá vítězka únorového závodu SP v kanadském Blue Mountain a trojnásobná juniorská mistryně světa je v průběžném pořadí pátá, v nejlepší desítce chyběla z dosavadních pěti závodů jen jednou.

Závod mužů vyhrál Australan Alex Pullin, z české trojice byl nejlepší Michal Novotný na 26. místě.

Světový pohár ve snowboardingu v Arose (Švýcarsko) - snowboardcross:

Muži: 1. Pullin (Austr.), 2. Holland (USA), 3. Eguibar (Šp.), ...26. Novotný, v kvalifikaci 54. Novák, 56. Bakeš (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Pullin 3550 b., 2. Schairer (Rak.) 2400, 3. Visintin (It.) 2280, ...20. Novotný 680, 46. Novák 163,5, 63. Bakeš 47,1.

Ženy: 1. Maltaisová (Kan.), 2. Moioliová (It.), 3. Rickerová (Kan.), ...8. Samková (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Maltaisová 4000, 2. Moenneová Loccozová (Fr.) 2710, 3. Moioliová 2270, ...5. Samková 2180, 36. Chourová (ČR) 85.