reklama

Samková: Jágr je bůh. A přivítání doma je hustokrutopřísný

Martina Sáblíková a Eva Samková. Dvě zlaté medailistky ze Soči a dvě hlavní protagonistky nedělních oslav v olympijském parku na Letné. Martina Sáblíková a Eva Samková. Dvě zlaté medailistky ze Soči a dvě hlavní protagonistky nedělních oslav v olympijském parku na Letné. Foto: CPA Eduard Erben
Přestože v neděli večer už v Soči žádné závody ani zápasy neprobíhaly, v Olympijském parku v Praze na Letné se fandilo nejvíce za celé dva týdny průběhu her.

Praha - Přestože v neděli večer už v Soči žádné závody ani zápasy neprobíhaly, v Olympijském parku v Praze na Letné se fandilo nejvíce za celé dva týdny průběhu her.

Ze Soči se totiž do své domoviny vrátila nejpočetnější česká výprava v čele s oběma zlatými medailistkami Evou Samkovou a Martinou Sáblíkovou nebo největším českým překvapením her Ondřejem Bankem.

"Je to hustokrutopřísný," zhodnotila Samková ovace návštěvníků parku, kterých bylo pod hlavním pódiem zhruba dva tisíce. Radost jí udělalo i všech zhruba třicet českých sportovců na pódiu, kteří si na její počest převlékli bundu naruby, tedy zlatou barvou navrch.

"Klidně vezmeme Jágra do party"

Nejvíc ji po vítězném závodě potěšilo setkání s Jaromírem Jágrem.

"Musím uznat, že to bylo po závodě hodně náročné. Nečekala jsem, že o mě bude takový zájem. Hlavní ale bylo, že jsem se setkala s Jardou Jágrem. My si s trenéry o sobě říkáme, že jsme bohové. No a Jarda je samozřejmě taky bůh," vzpomíná Samková na setkání se svým idolem.

"Klidně ho vezmeme do party, jestli bude chtít. Ale neptala jsem se ho, hrozně jsem se styděla," dodala česká snowboardcrossařka s cukajícími koutky.

Stejně jako Sáblíková se nevyhnula ani otázce, zda se náhodou nechystá na svatbu. "V nejbližší době se určitě vdávat nechystám. Aspoň tak čtyři roky ještě chci bruslit," smála se Sáblíková.

"No já už vůbec ne, jsem ještě moc malá. Navíc pochybuju, že bych se vůbec někdy vdávala, přijde mi to zbytečný a hlavně je s tou svatbou vždycky moc práce a většinou to skončí rozvodem," doplnila ji Samková.

"Nemůžu věřit tomu, kolik vás tady je"

Zatímco ona zažila oslavy olympijské medaile vůbec poprvé, Sáblíková získala v součtu s hrami ve Vancouveru pět medailí a zlato má už třetí.

"Je to daleko lepší než to, co jsem viděla v televizi. Když vás tady vidím, pořád tomu nemůžu uvěřit. Moc děkuju, že jste přišli, myslím, že mluvím za všechny," uvedla česká rychlobruslařka a za svá slova sklidila hromový aplaus.

Stejný aplaus pak sklidila, když na pódiu předala svou zlatou medaili šestiletému fanouškovi, který se rozhodl právě kvůli Sáblíkové věnovat rychlobruslení.

"Já jsem taky hrozně dojatej. V televizi se prý na závod dívalo dva miliony lidí a teď tohle. Moc děkujeme, díky vám se vyplácí ty medaile domů vozit," doplnil ji její trenér Petr Novák.

Bank: Možná že pojedu i v Koreji

Velký aplaus sklidil i Ondřej Bank, který se zcela nečekaně dostal hned třikrát do elitní desítky a dvakrát byl po prvním kole dokonce na druhém místě. 

Třiatřicetiletý lyžař sice přiznal, že je hodně unavený a na další olympiádu do Pchjongčchangu už v sedmatřiceti letech nepojede, diváci ho však přemlouvali k setrvání. A Bank po nátlaku diváků nakonec přiznal, že si všechno ještě rozmyslí.

"Sice mě úplně všechno bolí a už skoro nemůžu chodit, ale po tom, co se mi tam teď povedlo, to bude těžké rozhodování. Možné je všechno, teda i to, že do té Koreje pojedu," přiznal Bank.

Stejně jako ostatní čeští sportovci se zúčastnil pomyslného uhašení olympijského ohně naproti pódiu. Symbolicky k tomu došlo ve stejnou chvíli jako k uhašení skutečného olympijského ohně v Soči.

reklama