reklama

Šampion Vuelty propásl dopingovou kontrolu

Chris Horner, vítěz Vuelty 2013 Chris Horner, vítěz Vuelty 2013 autor: Reuters
Vítěze Vuelty Chrise Hornera dopingoví komisaři nenašli tam, kde měl být. Hrozí mu trest až na 18 měsíců.

Madrid - Ani den ještě neuběhl od senzačního vítězství Chrise Hornera na letošní Vueltě a už se nad jednačtyřicetiletým cyklistou vznáší strašák dopingu.

Americký jezdec sice neměl (zatím) žádný pozitivní test, nicméně v pondělí ráno nebyl k dispozici dopingovým komisařům, což ale v očích WADA (Světové antidopingové agentury) bývá vnímáno jako prohřešek, za který může (v případě opakování) dotyčný vyfasovat až 18měsíční trest.

Neohlášená kontrola nenašla Hornera na týmovém hotelu, kde se podle původních plánů měl zdržovat, ani v jednom z náhodně vybraných hotelů ve městě.

Vedení týmu RadioShack-Leopard nicméně tvrdí, že chyba je tentokrát na straně dopingových komisařů. Horner prý ještě během víkendu napsal do systému (který dopingovým komisařům slouží pro orientaci), že se oproti původním plánům bude zdržovat jinde, protože chce strávit soukromou noc s manželkou. "Měli si to zkontrolovat, stejně jako to kontrolujeme my," prohlásil nakvašený mluvčí týmu pro média. 

Horner se v neděli stal vůbec nejstarším vítězem Grand Tour v historii. Na Vueltě triumfoval s 37 sekundovým náskokem před Vicenzem Nibalim. Jeho profil najdete zde.

reklama