reklama

Šampiona Furyho vyzval na souboj poslanec a gay Chris Bryant

Tyson Fury Tyson Fury autor: Reuters
Boxerského šampiona těžké váhy Tysona Furyho vyzval na souboj člen britského parlamentu Chris Bryant, kterého se coby gaye dotkly šampionovy výroky na adresu homosexuálů.

Londýn – Zajímavou nabídku má na stole absolutní král těžké váhy Tyson Fury. Ten se po vítězství nad Vladimirem Kličkem dostal do křížku s kdekým, mezi jinými také s labouristickým poslancem britského parlamentu Chrisem Bryantem.

Třiapadesátiletý politik, který byl mimo jiné i stínovým státním tajemníkem pro kulturu, média a sport, se do Furyho pustil už před zápasem s Kličkem. Důvod? Jeho údajně homofobní a rasistické urážky (více ZDE).

Poslanec sám je gay

Bryant dokonce inicioval podání trestního oznámení na Furyho v jeho rodném Manchesteru, to ale místní policie po dvou dnech zastavila s tím, že se šampion WBA, WBO, Ring Magazine a IBO ničeho trestného nedopustil. Nyní tak přispěchal s dalším pokusem, jak obrovitého boxera konfrontovat.

"Píši vám v návaznosti na diskusi kolem vaší osoby a nominace na britského Sportovce roku. Napadlo mě, že bychom se mohli sejít a všechno probrat, včetně vašich narážek na homosexuály a pedofilii. Jako homosexuál, bývalý vikář a bývalý stínový ministr mám totiž obavu, že vaše slova mohou zvýšit stigma kolem tohoto tématu a podpořit šikanu mladých gayů," píše se v otevřeném dopise, který Bryant adresoval Furymu.

Bryant sám dříve boxoval

Jeho strýc a trenér Peter totiž mimo jiné navrhl, že by si Bryant mohl přijít s 206 centimetrů vysokým obrem zatrénovat či zaspárovat. "Váš strýc mluvil o společném tréninku a já nejsem coby bývalý student boxu proti. Přijďte vy do mé práce, nebo já mohu přijít do té vaší, proč ne," dodal na toto téma.

Dlužno dodat, že téměř dvoumetrový Bryant se i ve svém věku udržuje ve sportovní formě a že jeho případné vítězné boxerské konfrontaci se šampionem těžké váhy věří více jak třetina hlasujících v anketě na stránkách bulvárního deníku Daily Mirror.

reklama