San Antonio bez opor nemělo proti Oklahomě nárok

27. 3. 2016 9:23
Kevin Durant
Kevin Durant | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia před blížícím se play off NBA šetří opory a v oslabené sestavě utrpěli v sobotním utkání s Oklahomou jednoznačnou porážku 92:111. Kevin Durant nastřílel za vítěze 31 bodů, Russell Westbrook přidal 29 bodů a Oklahoma si připsala sedmou výhru v řadě.

Spurs chyběli kromě tria největších hvězda Tim Duncan, Tony Parker, Manu Ginobili také Kawhi Leonard a LaMarcus Aldridge. Při jejich absenci tým vedli se 17 body David West a Jonathon Simmons.

Zápas neměl velký vliv na tabulku, protože San Antonio skončí s největší pravděpodobností druhé a Oklahoma třetí v Západní konferenci.

"Byla to pro nás velká příležitost předvést, jak hrajeme. Není to o tom, že nehráli nějací jejich hráči, ale o nás a naší kvalitní hře," řekl novinářům Durant. "Zahráli, jak měli a dali nám co pro to. Na výsledku vlastně nezáleží, musíme se z toho jen poučit," řekl trenér San Antonia Gregg Popovich.

K výhře Clevelandu v New Yorku 107:93 přispěl LeBron James třetím triple doublem v sezoně za 27 bodů, jedenáct doskoků a deset asistencí. Kevin Love přispěl 28 body a 12 doskoky. Cavaliers po předchozí překvapivé porážce v Brooklynu zápas zvládli i bez Kyrieho Irvinga. Knicks střelecky táhl Carmelo Anthony, který dal 28 bodů.

Toronto vyrovnalo klubový rekord

Basketbalisté Toronta zdolali New Orleans na jeho hřišti 115:91 a 49. výhrou v sezoně vyrovnali klubový rekord. Po nevydařených zápasech s Bostonem a Houstonem odvrátili hrozbu třetí porážky za sebou hlavně díky 23 bodům DeMara DeRozana.

Detroit po sérii pěti vítězství podlehl Atlantě 95:112. Hawks naopak uspěli v osmém z posledních devíti zápasů a drží se v čele Jihovýchodní divize před Miami. Nejlepším střelcem Atlanty byl s 23 body Paul Millsap, i když zápas dohrával se sešitým obočím a v poslední čtvrtině nastoupil jen na minutu.

Nejhorší tým soutěže Philadelphia v Portlandu smazala v poslední čtvrtině manko 16 bodů a ujala se vedení 100:97, ale po trojce C.J. McColluma necelých osm sekund před sirénou přece jen podlehla 105:108. Domácí tak zabránili možné ostudě, že s outsiderem prohrají podruhé v sezoně. Philadelphia dosud nasbírala v 73 zápasech jen devět vítězství.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Indiana 120:110, Detroit - Atlanta 95:112, Milwaukee - Charlotte 91:115, Minnesota - Utah 84:93, New Orleans - Toronto 91:115, New York - Cleveland 93:107, Oklahoma City - San Antonio 111:92, Orlando - Chicago 111:89, Phoenix - Boston 99:102, Portland - Philadelphia 108:105.

4. Denver 73 31 42 42,5
5. Minnesota 73 24 49 32,9