San Antonio deklasovalo Oklahomu a v semifinále NBA vede 2:0

22. 5. 2014 8:15
Tony Parker, který se ocitl mezi diváky, pomohl k drtivé výhře Spurs 22 body.
Tony Parker, který se ocitl mezi diváky, pomohl k drtivé výhře Spurs 22 body. | Foto: Reuters

San Antonio - Basketbalisté San Antonia porazili Oklahomu City ve finále Západní konference NBA i ve druhém domácím zápase a po suverénní výhře 112:77 vedou sérii 2:0 na zápasy. Tony Parker se na vítězství podílel 22 body.

Oklahoma sice vyhrála první čtvrtinu a ještě v 17. minutě vedla o tři body, jenže následující třináctiminutový úsek na přelomu poločasů ovládli domácí 43:14. Kvůli jednoznačnému průběhu zápasu strávily největší hvězdy obou týmů poslední čtvrtinu na lavičce.

Spurs potvrdili v play off vynikající formu a zvítězili posedmé z posledních osmi utkání. V tomto období průměrně vyhrávali o 21,9 bodů.

Parker, Duncan a Ginobili rekordní

Nejlepšímu střelci Parkerovi sekundoval Danny Green, jenž přidal 21 bodů. Trefil sedm trojek, čímž vyrovnal svůj osobní rekord z loňského finále NBA proti Miami.

"Když je Danny volný, tak chci, aby střílel," prozradil trenér Spurs Gregg Popovich.

Tony Parker, Tim Duncan a Manu Ginobili si připsali společné 111. vítězství v play off, což z nich dělá nejúspěšnější trio v historii.

Duncan navíc zaznamenal se 14 body a 12 doskoky 153. double-double v play off v kariéře, víckrát byl ve dvou statistikách ve dvojciferných číslech jen legendární Magic Johnson (157).

Durant s Westbrookem zaostali

Prohrou o 35 bodů Thunder vyrovnali nejvyšší porážku ve vyřazovacích bojích v klubové historii. Obvyklí lídři Thunder Kevin Durant a Russell Westbrook zůstali na 15 bodech.

Durant proměnil šest z 16 pokusů z pole, Westbrook měl ještě horší úspěšnost (24/7). Zbylí hráči základní pětky Nick Collison, Kendrick Perkins a Thabo Sefolosha dali dohromady pouze čtyři body. Thunder trefili jen dvě trojky z 16 pokusů.

"Doufám, že se hráči v šatně necítí dobře. Nakopali nám zadky. Ale máme dobrou možnost zvítězit ve třetím utkání a vrátit se do série," řekl po utkání trenér Oklahomy Scott Brooks.

Jeho svěřenci mohou doufat, že se jim povede stejný kousek jako v roce 2012, kdy právě proti San Antoniu otočili sérii z 0:2 na 4:2 ve svůj prospěch.

Třetí zápas se hraje v Oklahoma City v neděli.