San Antonio má v NBA 19. výhru za sebou, Veselý dal 10 bodů

3. 4. 2014 9:02
Basketbalisté San Antonia prodloužili svou rekordní sérii v historii klubu o devatenácté vítězství, když porazili Golden State 111:90.
Jan Veselý při obranné práci
Jan Veselý při obranné práci | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia prodloužili svou rekordní sérii v historii klubu o devatenácté vítězství, když porazili Golden State 111:90. Český reprezentant Jan Veselý přispěl ve středečním utkání NBA deseti body k vysoké výhře Denveru nad New Orleans 137:107.

San Antonio sice v minulé sezoně s Golden State prohrálo v druhém kole play off 2:4 na zápasy, ale v tomto ročníku Warriors čtyřikrát porazilo. Na domácí palubovce drží Spurs proti kalifornskému celku neporazitelnost od února 1997.

Tentokrát vedl San Antonio s 18 body Tony Parker. Jeho šest spoluhráčů přidalo devět a více bodů. Za Warriors nastřílel Marreese Speights 22 bodů, ale Stephen Curry zůstal jen na jedenácti bodech.

Denver vedl nad New Orleans už po první čtvrtině 40:26 a nakonec zvítězil rozdílem 30 bodů. Utkání se vydařilo Kennethu Fariedovi, jenž si vylepšil osobní rekord na 34 bodů, k nimž přidal 13 doskoků. Veselý odehrál přes 21 minut, během nichž nasbíral 10 bodů, pět doskoků, dvě asistence, dva zisky a dva bloky. V dresu Pelicans utkání kvůli problémům se zády nedohrál Anthony Davis.

Po Veselého odchodu s Washington zajistil play off

Washington, který Veselého v únoru vyměnil, si po šesti letech zahraje play off. Účast ve vyřazovacích bojích si zajistil vítězstvím nad Bostonem 118:92. Trenér Wizards Randy Wittman postoupil do play off poprvé v kariéře, přestože odkoučoval ve třech týmech celkem osm sezon.

New York Knicks porazili v městském derby Brooklyn 110:81 a na osmé příčce ve Východní konferenci přeskočili Atlantu. Knicks k výhře pomohla šňůra 15:0 na přelomu první a druhé čtvrtiny.

Atlanta podlehla Chicagu 92:105 a prohrála 21 z posledních 28 utkání. V závěru sezony ale mají Hawks lehčí los než newyorský celek a dva zápasy k dobru.

V Západní konferenci bojuje o play off Memphis, který prohrál s Minnesotou 88:102. V dresu Timberwolves si Kevin Love připsal třetí triple double v sezoně za 24 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí. Grizzlies jsou nyní na devátém místě s totožnou bilancí (44:31), jako má osmý Dallas.

Těmto týmům mohl odskočit sedmý Phoenix, který však prohospodařil náskok 17 bodů a podlehl Los Angeles Clippers 108:112. Suns (44:30) tak mají náskok pouze půl zápasu.

NBA

Atlanta - Chicago 92:105, Denver - New Orleans 137:107 (za domácí Veselý 10 bodů, 2 asistce, 5 doskoků), Indiana - Detroit 101:94, Miami - Milwaukee 96:77, Minnesota - Memphis 102:88, New York - Brooklyn 110:81, Orlando - Cleveland 98:119, Philadelphia - Charlotte 93:123, Phoenix - LA Clippers 108:112, Sacramento - LA Lakers 107:102, San Antonio - Golden State 111:90, Toronto - Houston 107:103, Washington - Boston 118:92.

2. Portland 76 49 27 64,5
3. Minnesota 74 37 37 50,0