reklama

Šance boxera Chládka na olympiádu skončila v 1. kole

Zdeněk Chládek Zdeněk Chládek autor: Aktuálně.cz
V kategorii do 64 kg vypadl se Srbem Marjanovičem

Trabzon - Nejlepší český amatérský boxer současnosti Zdeněk Chládek prohrál v prvním kole olympijské kvalifikace v Trabzonu v kategorii do 64 kg s Ljubomirem Marjanovičem ze Srbska 10:12 a přišel o šanci kvalifikovat se do Londýna.

Podobně dopadl i Robert Bilík, který v prvním kole váhy do 69 kg podlehl Němci Patricku Wojcickému 6:14.

Chládek, bronzový medailista z juniorského MS v roce 2009, potřeboval k postupu na olympiádu turnaj v Turecku vyhrát. Hned v úvodu ale nestačil na Marjanoviče, kterého přitom v březnu na Velké ceně Ústí nad Labem v semifinále porazil na body.

Čtěte také:
Má poslední šanci na olympiádu. Boxer Chládek si věří

"Od druhého kola mě začal opět trápit poraněný loket, cítil jsem ho a bohužel mě to omezovalo," uvedl Chládek pro web profiboxing.cz. Jednadvacetiletý boxer vyhrál první kolo 4:2 a po druhém vedl ještě 8:7, ve třetím kole ale zápas ztratil.

Na olympiádu se Chládek dostane pouze v případě, že mu mezinárodní boxerská asociace udělí divokou kartu. Šance je ale pouze teoretická. V Trabzonu se v boji o olympiádu představí ještě Patrik Velký (do 56 kg).

Tvrdé direkty i krvavé šrámy. Takhle se stal boxer Konečný mistrem světa Tvrdé direkty i krvavé šrámy. Takhle se stal boxer Konečný mistrem světa Prohlédněte zde

reklama