reklama

"Sandokan" neuspěl. Kličko slaví další krvavou výhru

FOTO Jak rozbila "Železná pěst" i německého "Sandokana" Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Vitalije Klička s Manuelem Charrem. Foto: Reuters
Legendární boxer Vitalij Kličko znovu nenašel přemožitele a svého soupeře opět seřezal až do krve. Ta ve tváři vyzyvatele Manuela Charra ukončila zápas už ve 4. kole.

Moskva - Ukrajinec Vitalij Kličko si připsal ve 47. profesionálním zápase svou jubilejní 45. výhru, když po čtyřech kolech porazil na Olympijském stadionu v Moskvě německého vyzývatele Manuela Charra.

Šampión organizace WBC tak před očekávaným (leč nepotvrzeným) odchodem do důchodu připravil svému soupeři první porážku v kariéře.

Klíčovým okamžikem zápasu se stal levý hák šampióna, kterým otevřel pravé obočí svého soupeře a spustil krvavou lavinu. Charr sice toužil v duelu pokračovat, proti byl ale ringový doktor i rozhodčí.

Dlouhé, předlouhé čekání na vrchol moskevského galavečera jeho hlavní hřeb fanouškům rozhodně nevykompenzoval. Pět předzápasů uteklo rychleji než pořadatelé čekali a tak poněkud chladné ruské publikum nedokázala rozehřát ani manželka Vitalije Natalie, která svému choti zazpívala (zjevně na playback) píseň "Power of Love" (Síla lásky) od Jennifer Rush.

Jestliže láska obou manželů silná skutečně je a trvá již šestnáct let, to samé se bohužel nedá říct o pravém obočí německého bijce se syrskými kořeny. Charr vstoupil do ringu hodně soustředěně a od úvodního gongu byla zřejmá jeho taktika.

Charr zvolil defenzivní taktiku

Po vzoru Muhammada Aliho v souboji s Georgem Foremanem nebo Davida Hayeho proti Nikolaji Valujevovi se snažil šampióna utahat. Ustupoval ve dvojitém krytu na přední ruce soupeře, relativně slušně pracoval trupem, přesto hodně inkasoval. A především: v prvním kole jen inkasoval.

Ve druhém se sice přece jen kromě provokací osmělil i k ojedinělým atakům a ukázal, že především jeho levá ruka dokáže najít cestu na Kličkovu bradu. Jenže za aktivitu byl v závěru kola potrestán a po úderu do zátylku se ocitl na podlaze ringu.

Charr nezměnil taktiku ani ve třetím a čtvrtém kole, ovšem začal alespoň do Klička "šlapat" a pokoušel se o kontry. Rostoucí aktivitu německého "Sandokana" ale v úvodu čtvrtého pokračování ukončil lehce utajený, ale o to přesnější kontr úder Klička do pravého Charrova obočí.

To značně omlácené (Charr měl na něm i jizvu z dřívějších zranění) tlak ukrajinské "Železné pěsti" nevydrželo a prasklo. Zakrvácený Charr se srdnatě pustil do útoku, jelikož sám věděl, že s tímto zraněním všech dvanáct vyspaných tříminutovek neodboxuje. Bohužel pro něj i fanoušky neodboxoval ani toto kolo.

Ovšem jeho obočí nevydrželo

V polovině kola poslal zkušený ringový Guido Cavalleri Charra k ošetření u lékaře a ten následně doporučil duel ukončit. Charrovi nebyl nic platný vztek, lomcování provazy ani výzvy ke Kličkovi, který stál nehnutě uprostřed ringu.

Možná zažil jisté déja vú. Podobně se totiž choval ukrajinský bijec před devíti lety, kdy v přestávce mezi šestým a sedmým kolem rozhodčí ukončil duel po hrozivě otevřené obočí Klička, který tak prohrál duel, ve kterém vedl na body.

Mimochodem to byla i poslední porážka staršího z bratrského boxerského klanu, od té doby nastoupil ke třinácti duelům a všechny dokázal vyhrát! Ovšem sporná a pro Charra smolná prohra nakonec i způsobit setrvání Vitalije ve světě šestnácti provazů. Přece jen: legendy si jistě představují odchod do důchodu tak trochu jinak...

reklama