reklama

Šarapovová si chce změnit jméno. Kvůli bonbónům

Maria Šarapovová. Maria Šarapovová. autor: Porsche Presse
Přední ruská tenistka Maria Šarapovová požádala o dočasnou změnu jména. Nadcházející US Open, závěrečný grandslamový turnaj sezony, chce v New Yorku odehrát jako Sugarpova, aby podpořila své cukrovink

New York - Přední ruská tenistka Maria Šarapovová požádala o dočasnou změnu jména. Nadcházející US Open, závěrečný grandslamový turnaj sezony, chce v New Yorku odehrát jako Sugarpova, aby podpořila své cukrovinky, jimž dala právě takové jméno.

Nejbohatší současná sportovkyně na světě už dokonce požádala floridský nejvyšší soud, aby její žádosti vyhověl. Nepůjde však o obdobu případu basketbalového rebela Rona Artesta, z něhož se stal Metta World Peace (Světový Mír). Šarapovová zažádala s tím, že po skončení turnaje by se vrátila zpět ke svému příjmení. Vše musí ale ještě posvětit komise turnaje.

Šestadvacetiletá vítězka všech čtyř grandslamů a bývalá světová jednička představila značku bonbonů Sugarpova loni v červenci a do rozjezdu investovala přes 300 tisíc liber (více než devět milionů korun). Podle odhadů se jich za uplynulý rok prodalo téměř dva miliony pytlíků.

Šarapovová upoutala v minulých dnech pozornost i jinou rošádou. Po jediném měsíci ukončila spolupráci s tenisovou legendou Jimmym Connorsem, kterého angažovala jako trenéra.

reklama