Satoranský a spol. mohutně stahovali manko, nakonec však Washington v Indianě neuspěl

11. 12. 2018 8:41
Basketbalisté Washingtonu otáčeli ve druhém poločase zápas NBA na palubovce Indiany, ale Pacers nakonec podlehli 101:109.
Tomáš Satoranský se snaží vypíchnout míč Bojanovi Bogdanovičovi z Indiany
Tomáš Satoranský se snaží vypíchnout míč Bojanovi Bogdanovičovi z Indiany | Foto: Reuters

Druhé porážce za sebou nezabránil ani Tomáš Satoranský, který opět nastoupil v základní sestavě a za necelých 28 minut na hřišti měl šest bodů, pět doskoků, čtyři asistence a jeden zisk. Wizards, kteří nastoupili bez zraněného kapitána Johna Walla, navíc přibyl na marodku Otto Porter.

Satoranský nezažil nejpovedenější večer. Trestné hody proměnil oba, ale z pole trefil jen dvě ze šesti střel a navíc už v první části se dostal do problémů s fauly. Tentokrát byl druhým nejhorším z týmu, co se účasti na palubovce týká, protože s ním na hřišti hosté prohráli o 23 bodů.

Deseti body v řadě zakončili Pacers druhou čtvrtinu a vedli 59:50, čtyři minuty před koncem třetí části už to bylo o 25 bodů. Washington pak začal manko stahovat. Kouč Scott Brooks poslal na palubovku novou posilu Sama Dekkera, s ním Washington kontroval sérií 25:4 a pět minut před koncem to bylo o bod.

Wizards ale ani v závěru neproměnili střely z dálky a ze čtyřzápasové venkovní série se vrátili s bilancí 2-2. Bradley Beal byl nejlepším střelcem s 30 body, 23 bodů dal střídající Kelly Oubre.

"Bohužel jsme si je nechali hodně utéct. Ale za to, jak se tým rval, aby se do utkání vrátil, si pochvalu zaslouží. Byli jsme dost oslabení a někteří hráči se dostali do problémů s fauly, ale nezabalili to a to se cení. Škoda, že jsme důležité střely v koncovce nedali," řekl kouč Brooks.

Hlavní zásluhu na vítězství Indiany měl pivot Myles Turner, který si vylepšil osobní maximum na 26 bodů, k tomu přidal 12 doskoků a pět bloků. Dvaadvacet bodů nasbíral Bojan Bogdanovič.

Los Angeles Lakers si doma poradili s Miami 108:105, LeBron James pomohl k výhře nad bývalým týmem 28 body, devíti doskoky a 12 asistencemi. Po zápase si vyměnil dres s Dwyanem Wadem, který se postaral jako střídající hráč o 15 bodů, pět doskoků a 10 asistencí.

Stephen Curry dovedl 38 body Golden State Warriors k triumfu nad Minnesotou 116:108, Klay Thompson dal 26 bodů a Kevin Durant 22. Hostům nebylo nic platných 31 bodů a 11 doskoků Karl-Anthony Townse.

Dallas prodloužil vítěznou sérii na domácí palubovce na deset utkání, když porazil Orlando 101:76. Russell Westbrook zase režíroval šestým triple double v sezoně výhru Oklahomy nad Utahem 122:113.

Výsledky NBA:

Indiana - Washington 109:101 (za hosty Satoranský 6 bodů, 5 doskoků a 4 asistence), Boston - New Orleans 113:100, Chicago - Sacramento 89:108, Dallas - Orlando 101:76, Denver - Memphis 105:99, Golden State - Minnesota 116:108, LA Lakers - Miami 108:105, Milwaukee - Cleveland 108:92, Philadelphia - Detroit 116:102, Phoenix - LA Clippers 119:123, Oklahoma City - Utah 122:113.