Satoranský čtyřmi body pomohl Washingtonu k první výhře

5. 11. 2016 9:03
Tomáš Satoranský dostal v dresu Washingtonu důvěru na skoro 22 minut a Wizards dokázali poprvé v sezoně triumfovat.
Tomáš Satoranský (velvo) v souboji s Dennisem Schröderem z Atlanty.
Tomáš Satoranský (velvo) v souboji s Dennisem Schröderem z Atlanty. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu poprvé v nové sezoně NBA zvítězili. Atlantu doma porazili 95:92 a Tomáš Satoranský se na páteční výhře podílel čtyřmi body, třemi doskoky a jednou asistencí. Český rozehrávač tentokrát dostal od trenéra Scotta Brookse velký prostor a odehrál téměř 22 minut.

Satoranský v první čtvrtině vystřídal Johna Walla a záhy se zapsal mezi střelce. Na hřišti zůstal až do poloviny druhé části a hrál i na křídle. Ve druhé půli pak opět odehrál na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny více než desetiminutový úsek.

Podruhé se Satoranský trefil po náběhu ke koši ve chvíli, kdy už Wizards končil časový limit na útok. Odchovanec USK Praha odehrál nejvíce minut z washingtonských náhradníků, neproměnil ale ani jeden ze tří trojkových pokusů a připsal si i tři ztráty.

K trumfu Wizards přispěla i tahle paráda Poláka Marcina Gortata:

Washington si první výhru málem nechal utéct, ale Kyle Korver čtyři sekundy před koncem zpoza trojkového oblouku nedokázal vyrovnat. Wizards vedl Bradley Beal s 28 body, Wall přidal 21 bodů a deset doskoků. Za Atlantu nastříleli po 20 bodech Dwight Howard a Dennis Schröder.

Curry po 157 zápasech nedal žádnou trojku

Rekordní série trojkového mága Stephena Curryho se po bezmála dvou letech zastavila v Los Angeles, kde Golden State Warriors prohráli s Lakers 97:117. Curry předtím dal alespoň jednu trojku ve 157 zápasech základní části za sebou, spolu s play off dokonce ve 196, což je v NBA rovněž rekordní výkon. V pátek mu ale z deseti střel z dálky nevyšla ani jedna, což se mu stalo naposledy 11. listopadu 2014.

Ve skvělých výkonech pokračoval DeMar DeRozan, který 34 body dovedl Toronto k výhře nad Miami 96:87. DeRozan popáté v řadě překonal třicetibodovou hranici, což se v prvních pěti zápasech sezony naposledy povedlo Michaelu Jordanovi před 30 lety.

Rose v Chicagu rozesmutnil své bývalé fanoušky

Povedený návrat na "místo činu" prožil Derrick Rose, který se poprvé od letního přestupu do New Yorku představil na palubovce Chicaga. Bývalý nejužitečnější hráč ligy mohl mít radost z vítězství Knicks 117:104, k němuž přispěl 15 body a 11 asistencemi. První utkání proti Chicagu v dresu Knicks vyšlo i Joakimu Noahovi, jenž si připsal 16 bodů a devět doskoků. Domácí vedl s 35 body Dwyane Wade.

Blízko první výhře v sezoně byli New Orleans Pelicans, jenže v poslední sekundě neubránili Devina Bookera, který přesnou střelou poslal utkání do prodloužení. V něm se Pelicans povedlo osm sekund před koncem dostat do vedení, Phoenix si však vzal oddechový čas a po koši T. J. Warrena vybojoval vítězství 112:111. Hrdina čtvrté čtvrtiny Booker si zlepšil osobní rekord na 38 bodů.

Premiérové výhry se nedočkali ani Dallas Mavericks, kteří podlehli Portlandu 95:105. Hosty táhl Damian Lillard s 42 body. Mavericks prohráli úvodních pět utkání v sezoně poprvé v historii, navíc přišli o zraněného Dirka Nowitzkého.

NBA:

Brooklyn - Charlotte 95:99, Chicago - New York 104:117, Dallas - Portland 95:105, LA Lakers - Golden State 117:97, Memphis - LA Clippers 88:99, New Orleans - Phoenix 111:112 po prodl., Toronto - Miami 96:87, Utah - San Antonio 86:100, Washington - Atlanta 95:92 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 1 asistence).

Utah 6 3 3 50,0
5. Minnesota 4 1 3 25,0