Satoranský dál čeká na první letošní šanci, Wizards bez Čecha v sestavě znovu vyhráli

9. 1. 2017 8:38
Satoranský stále čeká na svůj první start za Wizards v novém roce. Washington bez českého basketbalisty vyhrál nad Milwaukee 107:101.
DeMar DeRozan v akci
DeMar DeRozan v akci | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu vyhráli na hřišti Milwaukee 107:101 a ve Východní konferenci NBA sdílejí osmou příčku právě se svým nedělním soupeřem. Český reprezentant Tomáš Satoranský pouze z lavičky sledoval, jak Bradley Beal pomohl k výhře Wizards 26 body.

Hosté měli ulehčenou pozici v tom, že domácím kvůli nemoci chyběl ve skvělé formě hrající Jannis Antetokunmpo. I bez řecké hvězdy Bucks vedli až o 12 bodů, ale druhá půle patřila soupeři. Náhradník Kelly Oubre Jr. ve třetí části nastřílel deset ze svých 17 bodů, čímž pomohl k obratu ve skóre. V poslední čtvrtině už si Wizards osmnáctou výhru z 36 zápasů pohlídali. Domácím nepomohlo 28 bodů Jabariho Parkera, ani 22 bodů Malcolma Brogdona.

Los Angeles Clippers přehráli Miami 98:86 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Před startem této šňůry přitom Clippers šestkrát prohráli. Proti floridskému celku je vedl J. J. Redick s 25 body. Chris Paul přidal 19 bodů a 18 asistencí, na 19 bodů se dostal i náhradník Marreese Speights, jenž odehrál pouze 14 minut. Nejlepším střelcem hostů byl s 24 body Goran Dragič.

James Harden zkompletoval desátý triple double v sezoně, když zaznamenal 40 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. Díky jeho výkonu Houston otočil vývoj utkání s Torontem a slavil vítězství 129:122. O výhře Rockets rozhodla patnáctibodová šňůra v úvodu poslední čtvrtiny. Domácím nestačilo 36 bodů DeMara DeRozana.

LeBron James, Kevin Love a Kyrie Irving dohromady nastříleli 80 bodů, což mistrovskému Clevelandu pomohlo k výhře nad Phoenixem 120:116. James dal 28 bodů, Irving o jeden méně, Love přidal 25 bodů a 10 doskoků. Suns málem smazali dvaadvacetibodové manko. Střelecky domácí vedl Eric Bledsoe s 31 body, Devin Booker přidal 28.

Sacramento vedlo nad Golden State až o 16 bodů, díky povedené druhé půli ale nakonec zvítězili hostující Warriors 117:106. Stephen Curry k tomu přispěl 30 body, Kevin Durant dal o dva méně.

Největší drama nedělního programu se odehrálo v Portlandu, kde domácí Trail Blazers podlehli Detroitu 124:125 po druhém prodloužení. Hrdinou utkání byl Kentavious Caldwell-Pope, jenž proměnil rozhodující trojku devět sekund před koncem. Domácí mohli ještě zápas otočit, jenže C. J. McCollum střelu neproměnil. Pistons vedl s 31 body Reggie Jackson, Andre Drummond přidal 28 bodů se 14 doskoky a Caldwell-Pope nastřílel 26 bodů. Domácím nepomohlo 35 bodů McColluma, ani 32 bodů Allena Crabbeho.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Philadelphia 95:105, LA Clippers - Miami 98:86, LA Lakers - Orlando 111:95, Memphis - Utah 88:79, Milwaukee - Washington 101:107, Phoenix - Cleveland 116:120, Portland - Detroit 124:125 po 2. prodl., Sacramento - Golden State 106:117, Toronto - Houston 122:129.