reklama

Satoranský dotáhl v Eurolize Barcelonu k výhře nad Krasnodarem

Tomáš Satoranský Tomáš Satoranský autor: ČTK
Basketbalisté Barcelony vyhráli ve čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Lokomotivu Kubaň Krasnodar 92:66 a srovnali stav série na 1:1. Další dva zápasy hrají na své palubovce. Na dnešní výhře se výraznou měrou podílel český reprezentant Tomáš Satoranský, který zaznamenal double double za 13 bodů a deset asistencí a vytvořil si tak osobní maximum v přihrávkách.

Krasnodar (Rusko) - Basketbalisté Barcelony vyhráli ve čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Lokomotivu Kubaň Krasnodar 92:66 a srovnali stav série na 1:1. Další dva zápasy hrají na své palubovce. Na dnešní výhře se výraznou měrou podílel český reprezentant Tomáš Satoranský, který zaznamenal double double za 13 bodů a deset asistencí a vytvořil si tak osobní maximum v přihrávkách.

První zápas vyhrál Krasnodar, a tak Barcelona nutně potřebovala druhý duel zvládnout. To si uvědomoval i Satoranský, který do zápasu vstoupil ve velkém stylu a k úvodnímu náporu v podobě vedení 13:5 přispěl pěti body a dvěma asistencemi.

Pak sice domácí srovnali krok, ale velké problémy jim dělal velmi dobře hrající Stratos Perperoglu a Barcelona znovu soupeři utekla. Navíc Satoranský po svém návratu na hřiště znovu kraloval a Barcelona pod jeho taktovkou získala poločasové vedení o 17 bodů.

Postupně hosté své vedení ještě navýšili až na 27 bodů, ale pak šel Satoranský ze hry a Krasnodar stáhl ztrátu na 13 bodů. Jenže návrat českého rozehrávače Barcelonu probudil a drama se nekonalo. Satoranský definitivně zlomil odpor domácích hráčů smečí a trojkou.

Další zápas se hraje 19. dubna.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistů - 2. zápasy:

Kubaň Krasnodar - FC Barcelona 66:92 (za hosty Satoranský 13 bodů, 10 asistencí, 2 doskoky), stav série 1:1,

20:45 Laboral Vitória - Panathinaikos Atény.

reklama