Satoranský? Klíč k obratu. Washington díky nástupu českého borce zdolal Houston

27. 11. 2018 8:07
Basketbalisté Washingtonu v NBA udolali doma Houston 135:131 po prodloužení. K výhře nad nejlepším týmem základní části minulé sezony výraznou měrou přispěl i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který za 19 minut zaznamenal čtyři body, dva doskoky a především sedm asistencí. Wizards s ním na hřišti přehráli soupeře o 21 bodů, když Satoranský dirigoval obrat ve druhé čtvrtině.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Washington v úvodní části prohrával už o 17 bodů, ale pak do hry naskočil český reprezentant a ve zbylých třech minutách první čtvrtiny stačil nasbírat čtyři asistence. Když pak ve druhé čtvrtině odcházel ze hřiště, byl rozdíl ve skóre jen dva body.

Od té doby byl zápas vyrovnaný, oba celky se střídaly ve vedení. Nakonec měl Washington blíže k výhře už v základní hrací době, ale deset vteřin před koncem srovnal smečí po náhozu Clint Capela.

V prodloužení se ujal klíčové role kritizovaný kapitán Wizards John Wall a sedmi ze svých 36 bodů utkání rozhodl. K tomu přidal 11 asistencí. Bradley Beal zaznamenal 32 bodů. Houstonu nepomohlo ani 54 bodů a 13 asistencí nejužitečnějšího hráče minulé sezony Jamese Hardena. Ten jako devátý hráč historie zaznamenal už deset padesátibodových zápasů.

"Dnes to byl večer, kdy hráči nejvyšší úrovně hráli na nejvyšší úrovni," prohlásil trenér Washingtonu Scott Brooks. "Skvělí hráči měli velmi dobrý zápas a ostatní hráči hráli jako hvězdy ve svých rolích," dodal kouč, jehož svěřenci se osmou výhrou z 20 zápasů dostali na deváté místo Východní konference.

Obhájci titulu Golden State Warriors po čtyřech porážkách v řadě zabrali a nyní mají už třetí výhru po sobě, když udolali Orlando 116:110. Ještě minutu a půl před koncem bylo skóre vyrovnané, ale pak dal Kevin Durant osm ze svých 49 bodů a svým střelecky nejlepším výkonem v sezoně rozhodl o vítězství.

Třetí výhru v řadě vybojovala Minnessota, která vyhrála v Clevelandu 102:95. Robert Covington, jenž byl nedávno vyměněn z Philadelphie, byl nejlepším střelcem zápasu s 24 body.

Výsledky NBA:

Washington - Houston 135:131 po prodl. (za domácí Satoranský 4 body, 2 doskoky a 7 asistencí), Charlotte - Milwaukee 110:107, Chicago - San Antonio 107:108, Cleveland - Minnesota 95:102, Golden State - Orlando 116:110, New Orleans - Boston 107:124, Utah - Indiana 88:121.