reklama

Satoranský míří do Chicaga Bulls, za tři roky vydělá 30 milionů dolarů

Tomáš Satoranský Tomáš Satoranský autor: Reuters
Jediný český basketbalista v zámořské NBA Tomáš Satoranský bude v příští sezoně hrát za Chicago Bulls. Za tři roky by si měl vydělat 30 milionů dolarů. Tvrdí to renomovaný americký novinář Adrian Wojnarowski, který působí v zámořské televizi ESPN.

"Chicago se dohodlo s Washingtonem na přestupu Tomáše Satoranského. Bulls s ním podepíší smlouvu na tři sezony," napsal Wojnarowski na Twitter, přičemž jako původce své informace označil "ligové zdroje". Wizards obdrží za 27letého Čecha dva výběry ve druhém kole draftu 2020.

Podle ESPN bude Satoranský v příštích třech sezonách brát v průměru 10 milionů dolarů ročně, tedy více než kterýkoliv český hokejista v konkurenční NHL.

Satoranský všechny tři sezony od svého vstupu do nejslavnější basketbalové soutěže v roce 2016 odehrál za Washington. Zaujal především v minulé sezoně, kdy dostával kvůli zranění hvězdného Johna Walla hodně prostoru coby rozehrávač. Za Wizards naskočil do 80 zápasů, přičemž v základní pětce nastoupil v 54 případech. V průměru sbíral skoro devět bodů, pět asistencí a tři a půl doskoku.

Podle Wojnarowského počítají Bulls s tím, že česká posila zabojuje o místo prvního rozehrávače.

Chicago dřív pod taktovkou legendárního Michaela Jordana a později Dericka Rose patřilo k ligové špičce, ale v posledních čtyřech sezonách postoupilo do play off pouze jednou, navíc těsně. Naposledy skončilo ve Východní konferenci třetí od konce.

Satoranský, kterému letos skončila s Wizards smlouva, od vedení klubu dostal jen kvalifikační nabídku ve výši 3,9 milionu dolarů. Tím pádem se stal chráněným volným hráčem a Wizards na něj stále měli práva. Těch se však za protihodnotu nakonec vzdali.

Satoranský má za sebou třetí sezonu v NBA, smlouva mu zaručovala celkem devět milionů dolarů. Teď si tedy více jak trojnásobně polepší. V zámořské lize dosud odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off.

Washington musí dál řešit pozici rozehrávače, neboť je možné, že Wall kvůli zraněné achilovce zmešká celý příští ročník. Adekvátní náhradu tak Wizards zřejmě chtějí získat na volném trhu.

2164 minut, 709 bodů. Podívejte se na Satoranského čísla v jeho nejlepší sezoně v NBA 2164 minut, 709 bodů. Podívejte se na Satoranského čísla v jeho nejlepší sezoně v NBA Prohlédněte zde
reklama