Satoranský odstartoval jízdu Washingtonu za nadějí na play off, nakonec dal 14 bodů

4. 3. 2019 7:44
Basketbalisté Washingtonu zvítězili doma 135:121 nad Minnesotou, v tabulce Východní konference NBA ale zůstávají na jedenáctém místě se ztrátou čtyř výher na osmé Orlando. Český rozehrávač Tomáš Satoranský k výhře Wizards přispěl 14 body, třemi doskoky a šesti asistencemi.
Tomáš Satoranský v tvrdém souboji s Andrewem Wigginsem z Minnesoty
Tomáš Satoranský v tvrdém souboji s Andrewem Wigginsem z Minnesoty | Foto: Reuters

Na přelomu poločasů sice Minnesota vedla, ale jinak Washington udržoval zápas pod kontrolou. Definitivně rozhodl ve čtvrté čtvrtině, kdy za stavu 110:105 předvedl šňůru 10:0 a soupeře zlomil. Wizards pomohlo, že hned sedm hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů včetně náhradníka Sama Dekkera, který táhl tým při rozhodující šňůře.

Mezi nimi byl i Satoranský, který dal nájezdem hned první koš utkání. Vzápětí proměnil těžkou střelu z odskoku přes blokujícího pivota Karla-Anthonyho Townse, který byl s 28 body nejlepším střelcem utkání. Další tři koše přidal Satoranský nájezdy a v poločase měl na kontě 10 bodů. Zbylé čtyři přidal v poslední čtvrtině.

Nejlepším střelcem Wizards byl s 26 body a 12 doskoky Bobby Portis. Bradley Beal přidal 22 bodů, stejně tak Jabari Parker.

Nejlepší střelec soutěže James Harden opět nasázel 42 bodů a spolu s 32 body spoluhráče Erica Gordona nasměroval Houston k výhře 115:104 nad Bostonem. Pro Hardena to bylo po čtyřiadvacáté v sezoně, kdy nastřádal v utkání přes 40 bodů. Rockets vedli až o 28 bodů a snadno dovedli zápas k páté výhře za sebou. Boston naopak prohrál popáté z posledních šesti zápasů.

Toronto nevyužilo šanci přiblížit se lídrovi soutěže Milwaukee, když prohrálo v Detroitu 107:112 po prodloužení. Pistons na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny otočili zápas ve svůj prospěch šňůrou 15:0, ale OG Anunoby 25 vteřin před koncem po útočném doskoku srovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm Raptors rychle vedli o pět bodů, ale pak odpadli a Detroit další šňůrou 10:0 zápas rozhodl.

Torontu, které postrádalo Kawhiho Leonarda, nepomohlo ani 35 bodů Kylea Lowryho. Blake Griffin dal za Detroit 27 bodů, Andre Drummond přidal 15 bodů a 17 doskoků.

Atlanta oplatila Chicagu sobotní porážku ze čtvrtého prodloužení a zvítězila na jeho hřišti 123:118. A to i bez hvězdného nováčka Traeho Younga, který se nechal na začátku druhé půle vyloučit po druhé technické chybě. Do té doby stihl 18 bodů. Pivot Alex Len přispěl k výhře svým sezonním maximem 28 bodů.

Nováček Landry Shamet nastřílel už v první čtvrtině šest trojek a nasměroval Los Angeles Clippers k výhře 129:107 nad New Yorkem. Celkem dal sedm trojek a vytvořil tak nováčkovský rekord klubu. Oklahoma ukončila sérii čtyř porážek a zvítězila 99:95 nad Memphisem poté, co v posledních sedmi minutách smazala ztrátu 13 bodů.

Výsledky NBA:

Boston - Houston 104:115, Charlotte - Portland 108:118, Chicago - Atlanta 118:123, Cleveland - Orlando 107:93, Detroit - Toronto 112:107 po prodl., LA Clippers - New York 128:107, Oklahoma City - Memphis 99:95, Washington - Minnesota 135:121 (za domácí Satoranský 14 bodů, 3 doskoky, 6 asistencí).