Satoranský opět sahal po triple doublu, Washington ale prohrál

7. 2. 2019 7:24
Basketbalisté Washingtonu podruhé během čtyř dnů prohráli v NBA s lídrem Východní konference Milwaukee. Porážku 129:148 neodvrátil ani český reprezentant Tomáš Satoranský, který jen těsně nenavázal na měsíc starý triple double proti stejnému soupeři. Tentokrát mu chyběly tři doskoky, když nasbíral 16 bodů, 10 asistencí a sedm doskoků.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Wizards měli opět na hřišti soupeře problém s obranou. Už v první čtvrtině inkasovali 50 bodů. Satoranský poprvé střídal za vyrovnaného stavu, ale závěr první čtvrtiny bez něj Washington prohrál o 15 bodů a už se do zápasu nevrátil. Neměl totiž protizbraň na Janise Adetokunba, který byl se 43 body nejlepším střelcem středečního programu.

"Byl to bláznivý zápas. V jednu chvíli tam padalo úplně všechno. Vyhráli jsme jen díky útoku, protože v obraně jsme nebyli dobří. To si musíme přiznat," řekl Adetokunbo po jednom z nejofenzivnějších utkání sezony. V poločase Milwaukee s 85 body chyběly jen dva body, aby Bucks vyrovnali klubový rekord v počtu bodů za poločas z roku 1979.

Satoranský byl vidět zejména ve třetí části, kdy dal během jedné minuty dvě trojky. Třetí přidal v poslední čtvrtině. K tomu zaznamenal dva úspěšné nájezdy a tři trestné hody. Především ale celý zápas dobře dirigoval spoluhráče a sbíral asistence. Počtvrté v sezoně a posedmé v kariéře se dostal na dvouciferný počet přihrávek na koš.

Milwaukee si pátou výhrou za sebou a jedenáctou z posledních 12 zápasů upevnilo pozici nejlepšího týmu soutěže. Na paty mu ale šlape obhájce titulu Golden State. Warriors vyhráli potřinácté z posledních 14 zápasů, když doma přehráli San Antonio 141:102. Ve druhé půli mohli šetřit opory a nikdo neodehrál více než 29 minut. Klay Thompson stihl 26 bodů, Kevin Durant 23 bodů, 8 doskoků a 9 asistencí.

Warriors na Západě odskočili druhému Denveru, který prohrál 130:135 s Brooklynem, když v závěru nestihl smazat ztrátu až 21 bodů. Sedm hráčů Nets dalo dvouciferný počet bodů, nejvíce D'Angelo Russell s 27 body a 11 asistencemi. Nuggets nepomohl ani další triple double srbského pivota Nikoly Jokiče za 25 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí.

Triple double si připsal i hvězdný nováček Luka Dončič z Dallasu, jenž 19 body, 10 doskoky a 11 asistencemi pomohl k výhře 99:93 nad Charlotte. James Harden prodloužil svou sérii s alespoň 30 body už na 28 zápasů. Ve středu 36 body přispěl Houstonu k výhře 127:101 nad Sacramentem, přičemž trefil osm trojek.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Denver 135:130, Chicago - New Orleans 120:125, Dallas - Charlotte 99:93, Golden State - San Antonio 141:102, Milwaukee - Washington 148:129 (za hosty Satoranský 16 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků), Sacramento - Houston 101:127, Utah - Phoenix 116:88.