Satoranský nastřílel za 24 minut osm bodů, ale Washington prohloubil krizi

20. 11. 2016 10:08
Tomáš Satoranský během 24 minut nastřádal osm bodů, čtyři asistence a dva doskoky, jenže Washington na Miami nestačil a prohrál podeváté z dvanácti zápasů. Nestačilo ani to, že lídři týmu John Wall i Bradley Beal nastříleli 34 bodů.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu podlehli v NBA na svém hřišti Miami 111:114. Devátou prohru z dvanácti utkání neodvrátil ani Tomáš Satoranský, který si během odehraných 24 minut připsal osm bodů, čtyři asistence a dva doskoky.

Čtvrtý český zástupce v NBA se proti Miami poprvé objevil na palubovce tři minuty před koncem první části. Po minutě na hřišti přehrál Tylera Johnsona a poprvé skóroval. V dalším útoku přidal dlouhý koš za dva body. V 5. minutě druhé čtvrtině šel český rozehrávač ze hřiště za stavu 44:37 pro Washington. O dvě minuty později se domácím zranil Markieff Morris, kterého nahradil právě Satoranský, jemuž další vstup už tolik nevyšel. Neproměnil rychlý protiútok a pokus o střelu mu zablokoval Dion Waiters.

Další body odchovanec USK Praha přidal v poslední čtvrtině, když se mu povedlo dát koš s faulem, který potvrdil přesným trestným hodem. Pak ještě přidal jeden trestný hod, ale to už jen snížil na 91:100. Miami totiž bylo ve druhé půli lepším týmem a Wizards nezachránily ani dvě trojky Johna Walla v poslední minutě. Wall nastřílel společně s Bradleym Bealem po 34 bodech. Heat vedl s 22 body Goran Dragič. Hassan Whiteside přidal 18 bodů a 18 doskoků.

Dramatickou koncovku viděli diváci v Detroitu, kde domácí Pistons podlehli Bostonu 92:94. Vítězný koš zaznamenal 1,3 sekundy před koncem po útočném doskoku Al Horford. Domácí si ještě vzali oddechový čas, ale střelu Arona Baynese zablokoval právě Horford.

Čtvrtou výhru v sezoně si připsalo New Orleans, které zdolalo Charlotte 121:116 po prodloužení. Anthony Davis stejně jako v pátek proti Portlandu nastřílel 38 bodů, tentokrát k nim přidal i 16 doskoků. Langston Galloway zapsal 23 bodů a Jrue Holiday o bod méně. Teprve čtvrtou prohru Hornets neodvrátilo 25 bodů Kemby Walkera ani 22 bodů ostrostřelce Marca Belinelliho, jenž proměnil sedm z devíti trojkových pokusů.

Basketbalisté Golden State zvítězili na hřišti Millwaukee 124:121. Kevin Durant k výhře přispěl 33 body, Klay Thompson nastřílel 29 a Stephen Curry 20 bodů. Bucks nestačilo 30 bodů Giannise Antetokounmpa.

Warriors jsou s bilancí 11 výher a dvou porážek v čele Západní konference společně s Los Angeles Clippers, kteří porazili Chicago 121:115. Bulls přitom vedli v průběhu zápasu až o 19 bodů, jenže poslední čtvrtina patřila domácím.

Výsledky NBA:

Detroit - Boston 92:94, Houston - Utah 111:102, LA Clippers - Chicago 102:95, Memphis - Minnesota 93:71, Milwaukee - Golden State 121:124, New Orleans - Charlotte 121:116 po prodl., Orlando - Dallas 95:87, Philadelphia - Phoenix 120:105, Washington - Miami 111:114 (za domácí Satoranský 8 bodů, 2 doskoky, 4 asistence).