Satoranský pomohl Washingtonu ke čtvrté výhře, vítězství Wizards zařídil Beal

Aktualizováno 22. 11. 2016 8:58
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards odehrál při čtvrté výhře svého týmu v letošní sezoně NBA 16 minut a přidal šest bodů. Washington porazil Phoenix 106:101.
J.R. Smith vs. Bradley Beal z Washingtonu. Wizards dostali v NBA další příděl.
J.R. Smith vs. Bradley Beal z Washingtonu. Wizards dostali v NBA další příděl. | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu porazili v pondělním utkání NBA doma Phoenix 106:101 a připsali si čtvrtou výhru v sezoně. Tomáš Satoranský za vítěze odehrál 16 minut, během nichž nasbíral šest bodů, čtyři doskoky a dvě asistence. Washington dovedl k vítězství především Bradley Beal, jenž si 42 body vylepšil osobní rekord.

Wizards měli lehce navrch v prvním poločase, ale ve třetí čtvrtině hosté zabrali a vedli až o 11 bodů. Ještě minutu a půl před koncem domácí prohrávali po koši Devina Bookera 99:101, koncovka ale patřila Johnu Wallovi, který obstaral posledních sedm bodů zápasu. Wall přitom prožil rozporuplný večer. Sice nasbíral 18 bodů a 15 asistencí, ale proměnil pouze šest z 24 střel z pole. Bealovi stačilo k 42 bodům jen 22 pokusů.

"Už tolik nepřemýšlím a nestarám se, jestli střelu minu, nebo dám koš. Hlavu mám nastavenou pořád stejně. Jakmile vystřelím, je to za mnou," komentoval svůj střelecký výkon Beal.

Satoranský přišel na hřiště necelé tři minuty před koncem první části. Hned při prvním útoku přešel volnou trojkovou pozici a málem se dopustil ztráty, za což se spoluhráčům omlouval. Pak proměnil dva trestné hody. Ve druhé čtvrtině český reprezentant nahrál na trojku Otto Porterovi a po třech minutách ho vystřídal Beal. Satoranský se vrátil do hry v polovině třetí části, ale další body přidal až v úvodu poslední čtvrtiny. Nejdříve se podruhé v kariéře v NBA trefil zpoza trojkového oblouku a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Ze hřiště Satoranský odešel osm minut a 10 sekund před koncem za stavu 85:84 pro Washington.

V pondělních zápasech se dařilo týmům, které si drží dobrou formu. Basketbalisté Golden State smetli Indianu 120:83 a vyhráli poosmé v řadě. Šestou výhru za sebou si připsalo San Antonio, které porazilo Dallas 96:91. Popáté v řadě zvítězil Memphis, který zdolal Charlotte 105:90.

Poprvé od loňského března se povedlo zvítězit dvakrát za sebou hráčům Philadelphie, kteří po sobotní výhře nad Phoenixem porazili Miami 101:94. Floridskému celku nepomohl ani výkon Hassana Whitesidea, který si zlepšil osobní rekord na 32 bodů.

Millwaukee dovedl k výhře nad Orlandem 93:89 Jannis Antetokunmpo, jenž si připsal triple double za 21 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Boston předvedl velký obrat na hřišti Minnesoty. Domácí před koncem třetí části vedli 81:65, na což hosté odpověděli devatenáctibodovou šňůrou a nakonec se radovali z vítězství 99:93.

4. Denver 13 5 8 38,5
5. Minnesota 13 4 9 30,8