Satoranský pomohl Washingtonu ke třetí výhře za sebou

Bradley Beal (Washington Wizards) Bradley Beal (Washington Wizards) autor: Reuters
Washington i díky výkonu Satoranského, jenž si připsal 10 bodů a čtyři asistence, porazil Toronot 122:119.

Washington - Potřetí za sebou nastoupil basketbalista Tomáš Satoranský v NBA v základní sestavě Washingtonu a 10 body, čtyřmi asistencemi a třemi doskoky přispěl k výhře 122:119 nad Torontem. Blake Griffin při své premiéře v dresu Detroitu nastřílel 24 bodů, jimiž pomohl k vítězství nad Memphisem 104:102.

Satoranský tentokrát neměl úplně nejlepší vstup do zápasu. Za úvodních osm minut proměnil jen jednu ze čtyř střel, připsal si ztrátu a jeho tým prohrával 14:25. Na hřiště se český rozehrávač vrátil až tři a půl minuty před koncem druhé čtvrtiny, do poločasu přesto stihl nastřílet dalších šest bodů. Raptors však stále vedli 62:55.

V úvodu třetí čtvrtiny se Wizards dostali do vedení a začala dramatická přetahovaná. Úspěšnější nakonec byli domácí díky, kteří za posledních sedmnáct sekund proměnili všech šest trestných hodů a připsali si třetí výhru za sebou. Hned osm hráčů Washingtonu se dostalo do dvouciferných čísel. Nejlepším střelcem vítězů byl s 27 body Bradley Beal, 16 bodů a 11 doskoků nasbíral Otto Porter Jr. Raptors vedl s 29 body Kyle Lowry.

Griffin ve svém prvním utkání po přestupu z Los Angeles Clippers do Detroitu nasbíral 24 bodů, 10 doskoků a pět asistencí. Po jeho asistenci minutu a 49 sekund před koncem trefil Anthony Tolliver klíčovou trojku, kterou poslal domácí do vedení nad Memphisem 101:100. Ve zbytku zápasu už padaly body pouze z trestných hodů a Pistons uhájili vítězství 104:102.

Podruhé za sebou neuspěli hráči Oklahomy, kteří prohráli v Denveru 124:127. Hostům se podařilo smazat dvacetibodové manko a díky trojce Paula George 1,4 sekundy před koncem vyrovnali na 124:124. Denver ale odmítl ztratit třetí vyrovnaný zápas v koncovce za sebou. Po oddechovém času Nuggets vyhodili na Garyho Harrise, který trojkou s klaksonem zařídil vítězství domácích. Harris byl s 25 body až třetím nejlepším střelcem svého týmu. Jamal Murray dal 33 bodů a Nikola Jokič si připsal skvělý triple double za 29 bodů, 14 asistencí a 13 doskoků. Na triple double těsně nedosáhl hostující Russell Westbrook s 20 body, 21 asistencemi a 9 doskoky. Nejlepším střelcem utkání byl Paul George s 43 body.

V texaském derby San Antonio podlehlo na svém hřišti Houstonu 91:102. K výhře Rockets zavelel James Harden 28 body a 11 asistencemi. Spurs nepomohlo 22 bodů Dannyho Greena.

Body, bloky, doskoky. Základní část NBA skončila, podívejte se na Satoranského čísla Body, bloky, doskoky. Základní část NBA skončila, podívejte se na Satoranského čísla Prohlédněte zde

Výsledky NBA:

Denver - Oklahoma City 127:124, Detroit - Memphis 104:102, Minnesota - Milwaukee 108:89, San Antonio - Houston 91:102, Washington - Toronto 122:119 (za domácí Satoranský 10 bodů, 3 doskoky, 4 asistence).