Satoranský při prohře v prvním testu Chicaga nastřílel 11 bodů

12. 12. 2020 8:31

Český basketbalový rozehrávač Tomáš Satoranský si připsal v pátečním úvodním přípravném utkání před startem NBA 11 bodů, sedm doskoků a šest asistencí, ale jeho Chicago podlehlo doma Houstonu 104:125. Další z celkem čtyř testů čeká Bulls v neděli opět v hale United Center a soupeřem budou znovu Rockets.

Satoranský začal na lavičce a vstup do utkání se Bulls nepodařil. Jediný současný český zástupce v NBA se dostal poprvé na hřiště v čase 7:19 za stavu 12:28. Chicago ve čtvrté čtvrtině prohrávalo už i o 32 bodů a na korekci skóre se podílel i Satoranský, pro něhož byl závěr utkání díky dvěma trojkám nejvydařenější střeleckou pasáží.

V zápase byl nakonec Satoranský s odehraným časem 25:35 minuty nejvytíženějším hráčem Bulls. Se šesti asistencemi se ze spoluhráčů vyrovnal devětadvacetileté loňské posile z Washingtonu jen další rozehrávač Cobe White, s osmi doskoky jej předčili Daniel Gafford a Noah Vonleh. S 11 body byl Satoranský šestým nejlepším střelcem Bulls, nejlépe si vedl s 15 body White. Za vítěze dal 17 bodů Bruno Caboclo.