11. 10. 2018 7:56
Satoranský se v průběhu zápasu střídal s hvězdným Johnem Wallem.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

Detroit - Český basketbalista Tomáš Satoranský pomohl Washingtonu Wizards k další výhře v přípravě na novou sezonu NBA, jeho tým zvítězil v Detroitu 102:97. Reprezentační rozehrávač za 16 minut na palubovce proměnil všechny tři své střely a zaznamenal šest bodů, šest doskoků a tři asistence.

Satoranský šel do hry poprvé v 10. minutě místo hvězdy Johna Walla za stavu 24:24. A těsně před koncem čtvrtiny si otočkou odstavil obránce a svou oblíbenou střelou, kterou rozhodl i kvalifikační zápas s Ruskem, poslal Washington do tříbodového vedení.

Austin Rivers poté po jeho přihrávce přidal trojku a chvíli nato si oba role vyměnili. Satoranský po fintě obešel obránce a dlouhou střelou za dva body zvýšil už na 38:28. Ještě připravil snadný koš pro Jasona Smitha a odcházel za jedenáctibodového vedení.

V poslední čtvrtině sice za dvoubodového rozdílu udělal Satoranský dvě ztráty po sobě a Detroit se vzápětí dostal do těsného vedení, ale pak český rozehrávač nahrál Riversovi na koš a poté opět po fintě střelou z dálky zařídil tříbodový náskok.

Následně se do hry vrátily hvězdy Wizards a dovedly zápas k vítězství. Zejména Wall, který nastřílel 32 bodů, z toho 13 v posledních šesti minutách.

Los Angeles Lakers po velkých letních změnách se v přípravě dosud hledali, ale jejich sebevědomí nyní dostalo výraznou vzpruhu po výhře 123:113 nad obhájcem titulu Golden State. A to i přesto, že nová hlavní hvězda Lakers LeBron James odehrál jen 17 minut, během kterých zaznamenal 15 bodů a 10 doskoků. Z pěti zápasů to byla druhá výhra Lakers.