Satoranský se blýskl jedenácti body. Pořád se učím, tvrdil po druhém duelu za Chicago

10. 10. 2019 12:00
Basketbalista Tomáš Satoranský musel i ve druhém přípravném zápase na novou sezonu NBA strávit v dresu Chicaga porážku.
Tomáš Satoranský v dresu Chicaga v přípravném duelu proti New Orleans
Tomáš Satoranský v dresu Chicaga v přípravném duelu proti New Orleans | Foto: Reuters

Bulls prohráli s New Orleans 125:127, český rozehrávač, který do týmu přišel v létě z Washingtonu, v utkání nasbíral jedenáct bodů, osm asistencí a pět doskoků.

Satoranský tentokrát dostal šanci v základní pětce, v níž na místě prvního rozehrávače nahradil Krise Dunna, a odehrál 20 minut. Bulls sice po většinu zápasu vedli, v úvodu poslední čtvrtiny dokonce až o 23 bodů, nakonec ale těsně prohráli. V týmu soupeře se 29 body blýskl nováček Zion Williamson.

"Měli jsme tam několik ztrát. Pořád se ještě učím, jak rychlý Zach je," řekl Satoranský na twitteru ke spolupráci se Zachem LaVinem, který si připsal 28 bodů.

"Myslím, že jsme si dobře přihrávali a v obraně jsme byli lepší ve srovnání s prvním přípravným zápasem," dodal český reprezentant, jenž byl s osmi asistencemi v týmu spolu s Otto Porterem Jr. nejlepší.

"Musíme zlepšit kombinace a hrát ve větší rychlosti. Hráli jsme ale více kompaktně, lépe z rohů a v přechodu do útoku. Ukázali jsme cestu, jak hrát v sezoně. Dobře si dávat míč, nacházet pozice na otevřené střely a být trpěliví," doplnil jediný současný český zástupce v NBA.

Satoranský při pondělním debutu proti Milwaukee (112:122) odehrál jako náhradník 22 minut, připsal si dva body a dvě asistence. Týmovou statistiku ovládl se sedmi doskoky i s pěti získanými míči. "Stále se snažím adaptovat, ale myslím si, že se nám hraje se spoluhráči v tréninku dobře," doplnil Satoranský.

Třetí z celkem pěti přípravných duelů čeká Chicago v pátek v Indianapolis proti Indianě. Do sezony vstoupí Bulls ve středu 23. října v Charlotte.