Satoranský znovu dostal šanci a poprvé v NBA si připsal double double

16. 1. 2017 22:59
Tomáš Satoranský využil v dresu Washingtonu šanci a v zápase NBA si deseti body a také deseti doskoky vytvořil nový rekord své nováčkovské sezony. Satoranský v minulých týdnech co do odehraných minut jen paběrkoval, ale ve vítězném zápase s Portlandem hrál více než 19 minut.
Tomáš Satoranský.
Tomáš Satoranský. | Foto: ČTK

Washington - Český basketbalista Tomáš Satoranský dosáhl poprvé v NBA na takzvaný double double. V dnešním odpoledním utkání proti Portlandu přispěl k výhře Washingtonu 120:101 deseti body a také deseti doskoky, což je jeho nové maximum v zámořské lize. Za více než 19 minut hry přidal i tři asistence.

Satoranský v minulých týdnech co do odehraných minut jen paběrkoval, ale po nedávné nemoci dostal nyní podruhé za sebou větší prostor. V sobotu proti Philadelphii odehrál 21 minut, ale zapsal se mezi střelce jen z trestných hodů, tentokrát vedle jedné šestky proměnil svoje první čtyři střely z pole včetně trojky. Další tři pokusy už minul a za osobním rekordem zaostal o dva body.

Washington v zápase vedl až o 30 bodů. Hvězdní Bradley Beal a John Wall se na výhře podíleli 49 body (25+24), vedle Satoranského skórovali dvojciferně ještě další tři spoluhráči. Markieff Moriss měl bilanci 17 bodů a 13 doskoků a jako jediný v týmu i v celém zápase předčil českého reprezentanta v podkošové činnosti. Nejlepším střelcem Portlandu byl s 22 body Damian Lillard.

NBA:

Boston - Charlotte 108:98, Denver - Orlando 125:112, Golden State - Cleveland 126:91, Indiana - New Orleans 98:95, LA Clippers - Oklahoma City 120:98, Milwaukee - Philadelphia 104:113, New York - Atlanta 107:108, Phoenix - Utah 101:106, Washington - Portland 120:101 (za domácí Satoranský 10 bodů, 10 doskoků a 3 asistence).