Satoranský stanovil nový český rekord, ale Washington opět prohrál

24. 2. 2019 7:50
Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA počtvrté za sebou a po domácí porážce 112:119 s Indianou jsou stále čtyři výhry za pozicemi pro play off. Český rozehrávač Tomáš Satoranský si v dresu Wizards připsal 12 bodů, tři asistence a šest zisků, což je nový český rekord. Dosavadním maximem bylo pět zisků Jana Veselého. Víc odebraných míčů neměl nikdo v celém sobotním programu NBA.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Indiana měla i kvůli Satoranského obraně hned 23 ztrát, o devět více, než je její průměr. Přesto si celý zápas udržovala vedení až o 17 bodů. V poslední čtvrtině sice Washington snížil až na tři body, ale Indiana zvládla koncovku a dovedl zápas k osmé výhře z posledních devíti zápasů.

Rozhodující bylo, že 14 vteřin před koncem neproměnil Thomas Bryant trojku na vyrovnání. Předchozí tři přitom proměnil a s 23 body byl druhým nejlepším střelcem týmu za Bradleym Bealem, který dal 35 bodů. Satoranský se blýskl hlavně ve třetí čtvrtině, kdy trefil svou druhou trojku v utkání, vzápětí získal míč a efektně zasmečoval.

Houston se po třech prohrách z posledních čtyř zápasů oklepal a zvítězil na hřišti obhájce titulu Golden State Warriors 118:112. A Rockets to zvládli i bez nejlepšího střelce soutěže Jamese Hardena, který tentokráte o zápasu kvůli chřipce nezasáhl.

Houston favorita zaskočil a vedl ve druhé čtvrtině už o dvacet bodů. Pak se sice domácí vzpamatovali a ve třetí čtvrtině krátce vedli, ale v poslední čtvrtině hosté opět odskočili až na 15 bodů a tentokráte další nápor Warriors ustáli i díky 25 bodům Erica Gordona a 23 bodům a 17 asistencím Chrise Paula. V dresu poražených dal 29 bodů Kevin Durant a 25 bodů Stephen Curry.