Satoranský zůstal bez bodu, ale Wizards se díky tahounovi Wallovi radovali v Orlandu z vítězství

26. 11. 2016 8:57
Washington zvítězil v Orlandu 94:91, ale Tomáš Satoranský během necelých 11 minut pobytu na palubovce neskóroval a nepřidal ani asistenci.
John Wall (Washington Wizards)
John Wall (Washington Wizards) | Foto: Reuters

New York - Tomáš Satoranský během 11 minut na hřišti nasbíral jen tři doskoky a zůstal bez bodu, přesto se mohl radovat z páté výhry basketbalistů Washingtonu v sezoně NBA. Wizards v pátek zdolali Orlando Magic v jeho hale 94:91.

Wizards měli skvělý vstup do zápasu a po devíti minutách vedli 26:7. Až v tu chvíli přišel do hry Satoranský, který se snažil být střelecky aktivní, ale během sedmi minut minul čtyři pokusy (z toho tři trojkové) a ještě před polovinou druhé části šel ze hřiště za stavu 32:20 pro hosty.

Český rozehrávač se znovu dostal do hry až v úvodu poslední čtvrtiny, kdy už bylo utkání zcela vyrovnané a oba týmy se střídaly ve vedení. V těchto chvílích pražský rodák pomohl svému týmu třemi doskoky a sedm minut před koncem ho trenér Scott Brooks stáhl ze hry.

Washington v koncovce podržel John Wall, jenž za posledních 98 sekund nastřílel osm bodů. Celkem si připsal 26 bodů a deset asistencí, Otto Porter přidal 19 bodů. Orlandu k úspěchu nepomohlo 17 bodů a 17 doskoků Nikoly Vučeviče.

Detroitu se rozehrála základní sestava

Rozjetí Los Angeles Clippers prohráli v Detroitu 97:108, když celá základní pětka Pistons nastřílela minimálně patnáct bodů. Hosty vedli J. J. Redick a Blake Griffin, kteří si připsali po 24 bodech.

New York Knicks porazili Charlotte 113:111 po prodloužení, vítězný koš dal Carmelo Anthony tři sekundy před koncem. Anthony tím korunoval další vydařený zápas, připsal si 35 bodů a 14 doskoků. Hosté ještě měli šanci na odpověď, ale střelu Kemby Walkera zablokoval Derrick Rose.

Prodlužovalo se i v Denveru, kde místní Nuggets podlehli Oklahomě 129:132. Thunder k výhře dovedl Russell Westbrook, který zaznamenal šestý triple double v sezoně za 36 bodů, 18 asistencí a 12 doskoků.

Obhájci titulu z Clevelandu bez problémů přehráli Dallas 128:90. Ve vítězném mužstvu se dařilo Kyriemu Irvingovi, který proměnil prvních deset střel a dostal se na 25 bodů. Ještě o dva více nastřílel Kevin Love, který trefil sedm trojek. LeBron James zakončil tisící zápas v NBA s 19 body a 11 asistencemi.

NBA:

Orlando - Washington 91:94 (za hosty Satoranský 3 doskoky), Boston - San Antonio 103:109, Cleveland - Dallas 128:90, Denver - Oklahoma City 129:132 po prodl., Detroit - LA Clippers 108:97, Indiana - Brooklyn 118:97, LA Lakers - Golden State 85:109, Memphis - Miami 81:90, Milwaukee - Toronto 99:105, New York - Charlotte 113:111 po prodl., Philadelphia - Chicago 89:105, Phoenix - Minnesota 85:98, Portland - New Orleans 119:104, Sacramento - Houston 104:117, Utah - Atlanta 95:68.

4. Denver 16 6 10 37,5
5. Minnesota 15 5 10 33,3