reklama

Schmoranzová po nezdaru v Baku: Musím na sobě víc makat

Martina Schmoranzová proti Anastasii Beljakovové Martina Schmoranzová proti Anastasii Beljakovové autor: ČTK
Úřadující mistryně světa ukončila pouť boxerky Martiny Schmoranzové na Evropských hrách.

Baku - Úřadující mistryně světa ukončila pouť boxerky Martiny Schmoranzové na Evropských hrách. Anastasia Beljakovová z Ruska nedala české reprezentantce šanci a její sen o úspěchu na premiérovém ročníku akce u Kaspického moře rázně ukončila.

"Je těžké mít hned v prvním zápase mistryni světa, když jste nerozboxovaný. Naposledy jsem měla zápas na mistrovství světa v listopadu, což může hrát roli. Na nic se ale vymlouvat nebudu. Prostě jsem prohrála svojí vinou. Musím na sobě víc makat," řekla Schmoranzová novinářům po porážce 0:3 na body. Dva rozhodčí duel ohodnotili skóre 40:35, třetí dal Češce o bod více.

"Chtěla jsem ji víc tlači"

Schmoranzová se s nejlepší současnou boxerkou váhové kategorie do 64 kg utkala potřetí v kariéře a potřetí prohrála. "Plán byl takový, že se budu více tlačit, přebírat jí místo a mít více kombinací. Nic z toho mi ale od prvního kola nešlo," řekla Schmoranzová, podle které byla Ruska porazitelná. "Já jsem ale vytuhla. Psychika. I když jsem se snažila, bylo to jasné. Jen ve třetím kole se mi ji podařilo dvakrát trefit na bradu, ale to bylo málo," doplnila.

Osmadvacetiletá česká reprezentantka při závěrečném vyhlášení vítězky ani nečekala na oficiální výsledky a ještě před tím, než rozhodčí zvedla ruku Beljakovové nad hlavu, sportovně začala tleskat.

"Věděla jsem hned, že vyhrála. Od prvního kola měla větší přehled, byla uvolněná a já křečovitá. Chtěla jsem ji trefit, abych se srovnala, ale to se mi nepovedlo a unavila jsem se. Až ve třetím kole jsem si řekla, že to zkusím pinkat, můj styl, a trošku to vycházelo. I v něm ale byla lepší," uvedla Schmoranzová.

Rodačka z Rakovníka si užila i atmosféru v zaplněné Crystal Hall, kde byly dva tisíce diváků. "Byla super. Slyšela jsem i české fanoušky. Byla jsem ráda, že mě přišli sportovci podpořit, ale bohužel jsem jim neudělala radost. Snad příště," dodala Schmoranzová, která tak v Baku dopadla stejně jako tři čeští boxeři.

reklama