Sdruženář Dvořák dojel desátý, bodoval i mladý Portyk

7. 12. 2014 14:31
Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil desáté místo na Světovém poháru v Lillehammeru.
Dvořák a Portyk.
Dvořák a Portyk. | Foto: CPA Eduard Erben

Lillehammer - Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil desáté místo na Světovém poháru v Lillehammeru. Oproti skoku si v běhu na 10 kilometrů o pět pozic polepšil a ve třetím z dosavadních čtyř závodů seriálu se vešel do elitní desítky. Tomáš Portyk bodoval jako sedmadvacátý.

Dvořák se dlouho držel v čelní skupině, která byla nezvykle početná, na cílové rovince pak bojovali o vítězství čtyři závodníci. Ve strhujícím finiši se radoval Nor Mikko Kokslien.

"Skok se mi povedl a bylo to výborně rozjetý. Do posledního kola běhu se sjeli všichni dobří běžci a tak ani můj šestý nejrychlejší běžecký čas nestačil na lepší než desáté místo," napsal Dvořák ČTK.

O pouhé tři setiny byl druhý Němec Fabian Riessle, nicméně je novým lídrem SP. Do vteřinového odstupu se vešel i třetí Francouz Jason Lamy Chappuis. Dvořák ztratil na vítěze 15 sekund a v průběžném pořadí seriálu drží sedmou příčku. "Se startem sezony panuje celkově spokojenost," řekl Dvořák.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. Kokslien (Nor.) 25:49,8, 2. Riessle (Něm.) -0,3, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -0,9, 4. Edelmann -1,1, 5. Frenzel (oba Něm.) -2,2, 6. Moan -2,4, 7. Klemetsen (oba Nor.) -5,4, 8. Fletcher (USA) -6,0, 9. A. Watabe (Jap.) -7,7, 10. Dvořák -15,1, ...27. Portyk (oba ČR) -1:40,2.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 17 závodů): 1. Riessle 200 b., 2. Frenzel 153, 3. Kokslien 136, 4. Rydzek (Něm.) 130, 5. Gruber (Rak.) 120, 6. A. Watabe 119, 7. Dvořák 102, ...28. Portyk 15.