Sdruženář Dvořák skončil v závodu SP v Chaux-Neuve devátý

11. 1. 2015 14:17
Sdruženář Miroslav Dvořák skončil devátý v závodu Světového poháru v Chaux-Neuve, který nahradil zrušený sprint dvojic.
Miroslav Dvořák.
Miroslav Dvořák. | Foto: Ondřej Besperát

Chaux-Neuve - Sdruženář Miroslav Dvořák skončil devátý v závodu Světového poháru v Chaux-Neuve, který nahradil zrušený sprint dvojic. Tomáš Portyk obsadil ve Francii v dalším individuálním závodu 18. místo, vyhrál Nor Magnus Moan.

Pořadatelé museli dnes dopoledne kvůli teplému počasí zrušit skokanskou část, protože dopadová plocha pod můstkem byla příliš měkká. Namísto plánovaného sprintu dvojic pak zařadili závod jednotlivců, do kterého se sdruženářům započítal skok z pátečního provizorního kola.

Portyk tradičně neudržel pozici

Osmnáctiletý Portyk vyběhl na trať 10 km jako šestý, pozici ale tradičně neudržel a postupně se propadal. Oproti sobotnímu závodu, v němž skončil na 25. místě, si však polepšil. Dvořák, který byl v sobotu až 27., odstartoval z 11. místa a po pomalejším úvodu se popáté v sezoně propracoval do první desítky. Na Moana ztratil Dvořák 37,5 sekundy, Portyk za vítězem zaostal o 1:04,3 minuty.

Vedení v průběžném pořadí SP uhájil Němec Fabian Riessle, který doběhl na sedmém místě.

SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie):

1. Moan 28:46,8, 2. Krog (oba Nor.) -8,4, 3. Gruber (Rak.) -9,4, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -18,1, 5. T. Fletcher (USA) -21,8, 6. Kircheisen -33,0, 7. Riessle (oba Něm.) -33,6, 8. B. Fletcher (USA) -35,6, 9. Dvořák (ČR) -37,5, 10. Braud (Fr.) -40,0, ...18. Portyk -1:04,3, 42. Kutal -3:31,7, 48. Rypl (všichni ČR) dostižen o kolo.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 17 závodů): 1. Riessle 376 b., 2. Frenzel (Něm.) 321, 3. A. Watabe (Jap.) 293, 4. Kokslien (Nor.) 286, 5. Gruber 266, 6. Moan 264, ...12. Dvořák 161, 25. Portyk 64.