5. 12. 2010 15:13
Druhé vítězství si vybojoval Chappuis
Miroslav Dvořák.
Miroslav Dvořák. | Foto: Ondřej Besperát

Lillehammer - Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil v závodě Světového poháru v Lillehammeru osmé místo a druhý den po sobě zaznamenal nejlepší český výsledek v sezoně. Pro druhé vítězství si doběhl Francouz Jason Lamy-Chappuis a upevnil si vedení v průběžném pořadí.

Dvořákovi po skokanské části patřila 23. příčka (125 m) a na trať vyrazil se ztrátou jedné minuty a 30 vteřin na vedoucího Lamyho-Chappuise. Do cíle doběhl 19 sekund za vítězným Francouzem a vylepšil dosavadní české maximum v sezoně, kterým bylo jeho deváté místo ze sobotního závodu. Dlouho se držel v početné skupině pronásledovatelů, která se roztrhala až na posledním kilometru.

"Jsem podruhé za sebou do desítky, na třetí místo mi chybělo asi deset vteřin, takže jsem maximálně spokojen," řekl ČTK Dvořák. "Chybělo málo, ale už mu nezbývalo dost sil. Chtěli jsme potvrdit, že na to máme a můžeme stabilně jezdit tyhle výsledky, proto je to výborný výsledek," doplnil trenér Luděk Šablatura.

Sdruženář Dvořák se v Lillehammeru blýskl 9. místem
Lyžař Bank poprvé v kariéře bodoval v super-G
Ve sjezdu začal nejlépe Walchhofer. Bank dojel 33.

Závodník Dukly Liberec také zaznamenal druhý nejlepší výsledek v SP v kariéře. Dosud si nejlépe vedl před dvěma lety v Oberhofu, kde byl sedmý.

V nedělním závodu v Lillehammeru byl spokojen už s výkonem ve skoku. "Dá se skočit líp, ale žádná velká chyba tam nebyla," hodnotil Dvořák. V běhu se postupně dotáhl do 'vláčku' bojujícího o druhé až čtrnácté místo. Hodně sil ale vydal v polovině trati, aby ztrátu dohnal. "Trošku jsem se proto zatavil, zbylou půlku jel v laktátu a ke konci už neměl na zrychlení, takže se s tím nedalo nic dělat," řekl Dvořák.

Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák | Foto: Ondřej Besperát

Bodoval i Tomáš Slavík na 19. místě. Do nejlepší třicítky se nevešli Pavel Churavý, který loni jezdil pravidelně do elitní desítky, ale tentokrát skončil na 36. příčce. "Pavel musí doladit materiál, skokanské lyže dostal až před Kuusamem. Pak to bude dobré a dotáhne se nahoru," věřil Šablatura. Nebodoval ani dvacetiletý Lukáš Jančík (56.).

Lamy-Chappuis měl po triumfu ve skoku (137 m) na startu běžecké části náskok 20 vteřin. Olympijský vítěz z Vancouveru udržel vedení až do cíle a oplatil porážku vítězi sobotního závodu Mikku Kokslienovi z Norska, který dnes skončil se ztrátou necelých deseti sekund druhý. Třetí byl Rakušan Mario Stecher.

Po triumfu v úvodním závodu v Kuusamu si Lamy-Chappuis připsal druhé vítězství v sezoně. Na stupně vítězů se dokázal prosadit ve všech čtyřech dosavadních závodech.