Sdruženář Frenzel znovu v Seefeldu nenašel přemožitele

17. 1. 2015 16:53
I druhý závod třídílného miniturné Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál Němec Eric Frenzel.
Eric Frenzel.
Eric Frenzel. | Foto: Reuters

Seefeld - I druhý závod třídílného miniturné Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál Němec Eric Frenzel. Olympijský vítěz navázal na páteční triumf a zvítězil už počtvrté v sezoně.

Jediný Čech na startu Petr Kutal doběhl do cíle desetikilometrové trati na 47. místě. Miroslav Dvořák už v úvodní etapě nenastoupil kvůli viróze do běžecké části, na startu dnes chyběl oproti pátku i Pavel Churavý.

Frenzel už před rokem vyhrál v Seefeldu všechny tři etapy a po pátečním prologu dnes prodloužil vítěznou šňůru i přes ztrátu 54 sekund na nejlepšího skokana závodu, krajana Tina Edelmanna. Ten dorazil do cíle třetí, na trati jej předběhl ještě domácí Rakušan Bernhard Gruber.

Šestadvacetiletý Frenzel si připsal dalších 50 bodů a ujal se vedení v hodnocení SP. V nedělním závodě s dvoukolovou skokanskou částí a během na 15 km čeká na celkového vítěze 200 bodů.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko) - 2. etapa (10 km):

1. Frenzel (Něm.) 25:54,7, 2. Gruber (Rak.) -2,9, 3. Edelmann (Něm.) -14,7, 4. Kokslien (Nor.) -18,1, 5. Rydzek -18,9, 6. Riessle (oba Něm.) -19,8, 7. Klemetsen (Nor.) -26,2, 8. Orter (Rak.) -27,8, 9. A. Watabe (Jap.) -29,1, 10. Braud (Fr.) -30,2, ...47. Kutal (ČR) -5:02,4.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 18 závodů): 1. Frenzel 421, 2. Riessle 396, 3. Gruber 322, 4. Kokslien 321, 5. A. Watabe 317, 6. Moan (Nor.) 298, ...13. Dvořák 161, 26. Portyk (oba ČR) 64.