Sdruženář Portyk byl na SP ve Francii 25., porazil Dvořáka

10. 1. 2015 14:31
Sdruženář Tomáš Portyk skončil v závodu Světového poháru v Chaux-Neuve na 25. místě, na které klesl z šesté pozice po skokanské části.
Tomáš Portyk.
Tomáš Portyk. | Foto: CPA Eduard Erben

Chaux-Neuve - Sdruženář Tomáš Portyk skončil v závodu Světového poháru v Chaux-Neuve na 25. místě, na které klesl z šesté pozice po skokanské části. Bodoval i sedmadvacátý Miroslav Dvořák, vyhrál Němec Eric Frenzel.

Osmnáctiletý Portyk skončil v neděli v Schonachu dvanáctý a v SP si připsal životní úspěch. I ve Francii těžil z dobrého skokanského výkonu a do druhé poloviny závodu vyrazil se ztrátou 19 sekund na medailové pozice, ale na desetikilometrové běžecké trati tradičně ztrácel. Nakonec dojel se ztrátou více než minuty a půl.

Frenzel byl po skoku druhý, vedoucí Nor Jarl Magnus Riiber však téměř půlminutový náskok neudržel a propadl se na 13. místo. Německý olympijský vítěz měl v cíli šestisekundový odstup před krajanem Fabianem Riesslem, vedoucím mužem SP.

Závod SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie):

1. Frenzel 27:31,9, 2. Riessle (oba Něm.) -6,4, 3. Moan -8,3, 4. Kokslien (oba Nor.) -8,5, 5. A. Watabe (Jap.) -8,7, 6. Klapfer (Rak.) -9,3, 7. Krog (Nor.) -19,8, 8. J. Watabe (Jap.) -22,1, 9. Rydzek (Něm.) -24,6, 10. Pittin (It.) -26,4, ...25. Portyk -1:35,7, 27. Dvořák -1:44,4, 43. Kutal (všichni ČR) -4:33,5.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 17 závodů): 1. Riessle 340 b., 2. Frenzel 321, 3. Kokslien 286, 4. A. Watabe 273, 5. Rydzek 231, 6. Schmid (Nor.) 209, ...13. Dvořák 132, 27. Portyk 51.