Sdruženář Slavík se poprvé v kariéře dostal na podium

19. 2. 2012 14:19
V Klingenthalu vybojoval třetí místo

Klingenthal - Sdruženář Tomáš Slavík obsadil na Světovém poháru v Klingenthalu třetí místo a poprvé v kariéře se probojoval na stupně vítězů.

Vyhrál lídr seriálu Francouz Lamy Chappuis před Rakušanem Bernhardem Gruberem.

Slavík vydělal na zrušení dnešní skokanské části kvůli hustému sněžení a silnému větru. Sdruženáři absolvovali pouze běh, do kterého vyráželi podle výsledků sobotního zkušebního kola. V něm byl Slavík druhý výkonem 135 metrů.

Prodej skiareálů za stamiliony? Nesmysl, zní ze Špindlu

Na trať 10 km vyrazil o dvě sekundy za Norem Haavardem Klemetsenem, který skočil 132,5 m. Třicetiletý český reprezentant se pak držel ve vedoucí skupině, z které se v závěru odpoutal Lamy Chappuis a po sobotním druhém místě si doběhl pro jubilejní dvacáté vítězství v kariéře. Díky němu si upevnil suverénní vedení v SP, v němž míří za třetím celkovým triumfem po sobě.

Druhý Gruber ztratil 15 sekund, Slavík byl o další vteřinu pomalejší. Třetí příčkou si člen Dukly Liberec vynahradil sobotní nezdar, kdy po nepovedeném skoku běžeckou část ani neabsolvoval. Jeho dosavadním maximem v SP byla dvě pátá místa. Český sdruženář vystoupil na stupně vítězů po více než dvou letech, v lednu 2010 byl Pavel Churavý v Schonachu druhý.

Na premiérový medailový úspěch může Slavík zkusit navázat o následujícím víkendu na domácí půdě v Liberci. Body si dnes připsal i dvacátý Miroslav Dvořák, ale pozici nejlepšího českého sdruženáře v SP musel přenechat Slavíkovi. Ten se posunul na průběžnou 30. pozici.

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. Lamy Chappuis (Fr.) 24:45,4, 2. Gruber (Rak.) -15,0, 3. Slavík (ČR) -16,0, 4. Braud (Fr.) -17,4, 5. Frenzel (Něm.) -26,1, 6. Denifl (Rak.) -26,8, 7. Schmid -48,2, 8. Klemetsen (oba Nor.) -49,7, 9. Kato (Jap.) -51,6, 10. Demong (USA) -57,7, ...20. Dvořák -1:27,7, 34. Churavý -3:09,9, 35. Havránek (všichni ČR) -3:30,8.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 1163 b., 2. A. Watabe (Jap.) 925, 3. Kokslien (Nor.) 793, 4. Pittin (It.) 724, 5. Kircheisen (Něm.) 577, 6. Frenzel 560, ...30. Slavík 110, 33. Dvořák 92, 37. Churavý 53, 50. Vodseďálek (ČR) 13.