Sdruženář Slavík zajel 7. místem na MS životní výsledek

2. 3. 2011 17:15
Slavík vyrovnal Bauerův výsledek z patnáctky
Tomáš Slavík
Tomáš Slavík | Foto: Ondřej Besperát

Oslo - Sdruženář Tomáš Slavík obsadil na mistrovství světa v Oslu v závodě na velkém můstku sedmé místo. Vyrovnal tak dosavadní nejlepší český výsledek na šampionátu běžce Lukáše Bauera.

Mistrem světa se dnes stal olympijský vítěz z Vancouveru Francouz Jason Lamy Chappuis.

"Je to fantastický úspěch. Myslím, že můžu říci, že to je bez debat můj nejlepší životní výsledek a jsem hrozně rád, že se povedl," radoval se v cíli devětadvacetiletý Slavík.

Bauer je bez medaile, patnáctku ovládl Fin Heikkinen

Sedmá příčka je nejlepším českým výsledkem sdruženářů na mistrovství světa od šestého místa Ladislava Rygla na šampionátu v Lahti před deseti lety.

Lamy Chapuis navázal na triumf z Vancouveru

Slavík prokázal výbornou formu již sobotu, kdy v prvním individuálním závodě na středním můstku skončil jedenáctý.

Jason Lamy Chapuis
Jason Lamy Chapuis | Foto: Reuters

Tentokrát už mu útok na elitní desítku vyšel a základem byla opět vydařená skokanská část. Díky výkonu 120,5 metru po ní figuroval na 11. místě s minutovou ztrátou na vedoucího Nora Haavarda Klemetsena.

Na desetikilometrové trati se brzy do čela dotáhl Lamy Chappuis a díky rychlejšímu běhu setřásl i Klemetsena. Pro své druhé velké zlato si celkový vítěz Světového poháru z loňské sezony doběhl nikým neohrožován.

Za ním se utvořila tříčlenná skupinka bojující o zbylé cenné kovy. Naprázdno nakonec vyšel Klemetsen, kvalitu německé severské kombinace potvrdili druhý Johannes Rydzek a třetím místem Eric Frenzel, jenž má zlato ze sobotního závodu.

Zkusil jsme uviset Američany a vyšlo to

Slavík se držel v další skupince bojující o páté místo. V závěru většinu ze soupeřů porazil, nestačil jen na zkušené Američany Todda Lodwicka a Billa Demonga.

Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák | Foto: Ondřej Besperát

"Říkal jsem si, že do toho půjdu a buď vydržím, nebo ne. Zkusil jsem to risknout a jelo se mi super. Neměl jsme žádnou krizi, a když nás dojeli Lodwick s Demongem a zrychlili, tak jsem s nimi dokázal udržet krok. Jsem za to hrozně rád," řekl Slavík.

Další český reprezentant Miroslav Dvořák uzavřel první dvacítku. "Bylo to lepší běžecky než minule, ale v druhé části mi docházely síly. Nejsem tady ve formě," řekl Dvořák.

Sedmatřicátý doběhl po třídenní nemoci Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek po nevydařené skokanské části do běhu nenastoupil.

1. Lamy Chappuis (Fr.) 25:31,6, 2. Rydzek -6,7, 3. Frenzel (oba Něm.) -7,0, 4. Klemetsen (Nor.) -37,6, 5. Loddwick -38,8, 6. Demong (oba USA) -49,3, 7. Slavík -51,9, 8. Runggaldier (It.) -59,2, 9. Braud (Fr.) -1:02,7, 10. Stecher (Rak.) -1:08,3, ...20. Dvořák -1:53,2, 37. Churavý -3:53,8.