Sdruženáři Portykovi unikla juniorská medaile o dvě desetiny

6. 2. 2015 10:47
O pouhé dvě desetiny sekundy unikla sdruženáři Tomáši Portykovi medaile z juniorského mistrovství světa.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: CPA Eduard Erben

Almaty - O pouhé dvě desetiny sekundy unikla sdruženáři Tomáši Portykovi medaile z juniorského mistrovství světa. V největším kazašském městě Almaty dnes skončil čtvrtý. Pro druhé zlato si doběhl Nor Jarl Magnus Riiber.

Osmnáctiletý Portyk byl zklamaný ze středečního závodu na 10 km, v němž obsadil 10. místo, a dnes do poslední chvíle bojoval se dvěma soupeři o stříbro a bronz. Riiber měl obrovský náskok už po skokanské části.

Portyk na můstku předvedl skok dlouhý 93 metrů a vyběhl pátý se ztrátou 51 vteřin na Riibera. Po pěti kilometrech však český sdruženář podlehl v souboji o bronz Estonci Kristjanu Ilvesovi, těsně před nimi byl Němec Jakob Lange.

"Dnes opravdu nechybělo moc, ale bohužel to na tu medaili nedalo. Nedá se nic dělat, ale není všem dnům konec," napsal na svém facebookovém profilu sdruženář z Lomnice nad Popelkou, který v pořadí Světového poháru atakuje s 80 body elitní třicítku.

Portyk mohl získat první českou medaili na juniorském MS po reprezentačním kolegovi Miroslavu Dvořákovi, jenž byl třetí v roce 2006.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Almaty (Kazachstán):

Severská kombinace (HS 100/5 km volně):

1. J. M. Riiber (Nor.) 12:21,8, 2. Lange (Něm.) -47,4, 3. Ilves (Est.) -48,3, 4. Portyk -48,5, ...30. Daněk -2:46,4, 45. Vančura (všichni ČR) -4:38,7.

Běh na lyžích:

Junioři - skiatlon (10+10 km): 1. Červotkin 48:53,3, 2. Jakimuškin -1,6, 3. Spicov (všichni Rus.) -2,5, ...16. Novák -2:29,9, 36. Pilz -4:40,3, 45. Bešťák -5:27,1, 56. Šeller (všichni ČR) -6:14,2.

Juniorky - skiatlon (5+5 km): 1. Hustadová (Nor.) 27:02,8, 2. Carlová (Něm.) -2,0, 3. Anderssonová (Švéd.) -6,8, ...36. Sixtová -3:00,9, 49. Klementová (obě ČR) -4:40,1.