reklama

Šebrle přišel o zlatou olympijskou medaili z Atén. Nechal ji na záchodě

Roman Šebrle Roman Šebrle autor: Reuters
Jednačtyřicetiletý bývalý atlet a nynější golfista ji vezl ukázat ve středu dětem na turnaj středoškolských družstev v golfu do Mstětic. Odcizení medaile nahlásil na policii.

Praha - Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle přišel o zlatou medaili z Atén, kterou získal v roce 2004. Jednačtyřicetiletý bývalý atlet a nynější golfista ji vezl ukázat ve středu dětem na turnaj středoškolských družstev v golfu do Mstětic. Odcizení medaile nahlásil na policii.

"Ve středu odpoledne jsme přijali oznámení o ztrátě olympijské medaile s tím, že majitel ji zapomněl na toaletě, a když se pro ni vrátil, už tam nebyla," řekla Blesku a Aha! policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Šebrle se obrátil na oba deníky, aby apeloval na nálezce. "Vzhledem k tomu, že se jedná o pro mne osobně opravdu velkou ztrátu, rozhodl jsem se vyzvat touto cestou všechny, aby mi ji pomohli najít. Případně aby ji ten, kdo ji má u sebe, vrátil," uvedl někdejší světový rekordman, jenž má ještě olympijské stříbro ze Sydney (2000), titul mistra světa a řadu dalších medailí z významných soutěží.

Za vrácení zlatého kovu z Atén slibuje odměnu. "Poctivému nálezci nebo tomu, kdo informací přispěje k odhalení pachatele, bych rád osobně poděkoval při večeři, kde bych mu chtěl věnovat knížku Atény 2004 s věnováním," dodal Šebrle.

reklama